2018. aasta novembris toimub üle-Eestiline festival "Hakkame santima!" 
Projekti veab eest Eesti Folkloorinõukogu koos Rahvakultuuri Keskusega ning see on üks Euroopa kultuuripärandiaasta 2018 sõlmsündmustest Eestis. Tutvustatakse sanditamiskombestikku, korraldatakse maskivalmistamise töötubasid, kogutakse lugusid ja fotosid sanditamisest. Festivali kulminatsiooniks oli üle-Eestiline mardijooksmine 9. novembril. 

Võrumaa Keskraamatukogu lasteosakond pakkus lasteaiarühmadele kultuuripärandiaasta puhul võimalust osaleda mardipäevakombeid tutvustavas programmis 
MARDIMÄNG
Meisterdasime lugemissaalis tapeedist mardimaske, moodustasime ühise mardipere ja läksime kojulaenutuse raamatukoguhoidjate juurde marti jooksma. Mardiema ja mardiisa raamatukoguhoidjate kehastuses arutlesid koos mardilastega (lasteaiarühmaga), mida ja miks on kombeks mardisanti joostes teha. Lasteaiaõpetajad lõid kaasa mardiloomade rollis.
Kui soovite mõned pildist originaalsuuruses faili või kui soovite, et eemaldaksime mõne pildi albumist, kirjutage See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.