Võrumaa Keskraamatukogu lasteosakond pakub lasteaiarühmadele ja klassidele (eelneval kokkuleppel tel 782 1945 või e-post See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.) tegevusi järgmistel teemadel:
KASUTAJAKOOLITUS: Kuidas töötab raamatukogu? Mida saab teha raamatukogus? Kuidas kasutada raamatut?
RÄÄGIME HUVITAVATEST RAAMATUTEST JA RAAMATUTEGIJATEST (kirjanikud, kunstnikud)
         Raamatututvustused
         Kirjanike ja nende loomingu tutvustused
         Vestlused
         Muinasjutukavad 
        Jututeatri etendused 
NÄITUSETUTVUSTUSED
MUUD TEGEVUSED
       
Mudilaste jutuhommikud
         Meistrituba
         Filmid lugemissaalis
Lisaks ettevalmistatud programmidele on vôimalus tellida lasteosakonnalt kasutajakoolitust, raamatututvustusi, ettelugemisi, muinasjutukavasid, kirjanike elu ja loomingu tutvustusi ka teistel teemadel vastavalt soovile kõigile vanuse- ja huvirühmadele (vajab pikemat ettevalmistusaega).
Kõigil soovijatel on võimalus panna lasteosakonnas välja näitusi igas vanuses laste loomingust, laste huvitavatest kollektsioonidest, lastekultuuriga seotud loomingust ja esemetest jmt. Infot näituste eksponeerimise võimaluste ja vahendite kohta vaadake  SIIN. Palume aegsasti meiega ühendust võtta, et teaksime näituste graafikut koostades teiega arvestada!

KASUTAJAKOOLITUS: Kuidas töötab raamatukogu?  Mida saab teha raamatukogus? Kuidas kasutada raamatut?

ÜLES

RÄÄGIME HUVITAVATEST RAAMATUTEST JA RAAMATUTEGIJATEST (kirjanikud, kunstnikud)

Raamatututvustused:

Kirjanike ja nende loomingu tutvustused:

Vestlused:

ÜLES

Muinasjutukavad:

ÜLES

Jututeatri etendused:

ÜLES

NÄITUSETUTVUSTUSED

Lasteosakonnas toimuvate (raamatu)kunsti, (laste)kultuuri jm. näitustel eksponeeritud objektide ja nende autorite, samuti näituseteemaga seotud raamatute põhjalikum tutvustus. Kõigile vanuse- ja huvirühmadele. Tutvustuse (ja võimalike lisategevuste) aeg ning kestus kokkuleppel. Info lasteosakonna näituste kohta raamatukogu veebilehe lib.werro.ee ürituste veerus.

MUUD TEGEVUSED

Mudilaste jutuhommikud. Kodustele väikelastele koos vanematega. Jutustame, loeme raamatuid, meisterdame, joonistame. Kestab umbes 30 minutit, seejärel võib raamatukogus iseseisvalt raamatuid vaadata, joonistada, filme vaadata, tegelda mänguraamatute, pusleraamatute, lauamängude ja käpiknukuteatriga. 

Meistrituba. Lugemissaalis on koolivaheaegadel, jõulude ja teiste tähtpaevade eel avatud meisterdamislaud. Näidised, materjal ja töövahendid raamatukogu poolt. Vajadusel juhendame meisterdajaid. Lasterühmaga tulles palume eelnevalt kokku leppida, soovi korral pakume lisaks ettelugemist või jutustamist, raamatute tutvustamist vmt. 

Filmid lugemissaalis. Meie filmikogus on paarsada animafilmi, lastefilmi ja telelavastust ja väike valik loodusfilme. Praegu enamikku filme koju ei laenutata, neid saab tulla vaatama raamatukokku.
ÜLES