Võrumaa Keskraamatukogu lasteosakond pakub lasteaiarühmadele ja klassidele (eelneval kokkuleppel tel 782 1945 või e-post See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.) tegevusi järgmistel teemadel:
KASUTAJAKOOLITUS: Kuidas töötab raamatukogu? Mida saab teha raamatukogus? Kuidas kasutada raamatut?
RÄÄGIME HUVITAVATEST RAAMATUTEST JA RAAMATUTEGIJATEST (kirjanikud, kunstnikud)
         
Raamatututvustused
         Kirjanike ja nende loomingu tutvustused
         Vestlused
         Muinasjutukavad
        Jututeatri etendused 
NÄITUSETUTVUSTUSED
MUUD TEGEVUSED
         Mudilaste jutuhommikud
         Meistrituba
         Filmid lugemissaalis
Lisaks ettevalmistatud programmidele on vôimalus tellida lasteosakonnalt kasutajakoolitust, raamatututvustusi, ettelugemisi, muinasjutukavasid, kirjanike elu ja loomingu tutvustusi ka teistel teemadel vastavalt soovile kõigile vanuse- ja huvirühmadele (vajab pikemat ettevalmistusaega).
Kõigil soovijatel on võimalus panna lasteosakonnas välja näitusi igas vanuses laste loomingust, laste huvitavatest kollektsioonidest, lastekultuuriga seotud loomingust ja esemetest jmt. Palume aegsasti meiega ühendust võtta, et teaksime näituste graafikut koostades teiega arvestada!

KASUTAJAKOOLITUS: Kuidas töötab raamatukogu?  Mida saab teha raamatukogus? Kuidas kasutada raamatut?

ÜLES

RÄÄGIME HUVITAVATEST RAAMATUTEST JA RAAMATUTEGIJATEST (kirjanikud, kunstnikud)

Raamatututvustused:

 • „Raamatuid mudilasest ja mudilasele koolieelikute vanematele, lasteaiaõpetajatele. Kokkuleppel toimumise aeg, koht ja tutvustuse kestus. Uuemad raamatud lastekasvatusest, lugemaõpetamisest; uuemad lasteraamatud, mis sobivad ettelugemiseks ja esimesteks lugemisharjutusteks. Õpime hindama mudilasteraamatu teksti ja pilti, õpime valima raamatut, mis lapse arengut toetab. Kuulajad saavad tutvustatud raamatute nimestiku.
 • „Lapse juturaamat” 1.-4. kl õpilastele, õpetajatele või lapsevanematele. Kokkuleppel toimumise aeg, koht, tutvustuse kestus ja raamatute valik. Klass saab tutvustatud raamatute nimestiku.
 • „Teismelise juturaamat” 5.-9 kl. õpilastele, õpetajatele või lastevanematele. Kokkuleppel toimumise aeg, koht, tutvustuse kestus ja raamatute valik. Klass saab tutvustatud raamatute nimestiku.
 • „Uued raamatud lasteraamatukogus” kôigile vanuse- ja huvirühmadele, nii lastele kui laste lugemise juhtidele. Kokkuleppel toimumise aeg, koht, tutvustuse kestus. Kuulajad saavad tutvustatud raamatute nimestiku.

Kirjanike ja nende loomingu tutvustused:

 • Saame sõbraks lastekirjanikuga”1.-4. kl õpilastele. Kokkuleppel toimumise aeg, koht ja tutvustatavate kirjanike valik. Kestab 45 minutit. Aabitsas või algkooli emakeele õpikus käsitletud lastekirjanike lapsepõlvest ja loomingust.
 • Jututund "Kalevipoja lood" lasteaiarühmadele ja 1.-2. kl õpilastele. Aeg kokkuleppel, kestab 30-45 minutit. Räägime Kreutzwaldist ja "Kalevipojast",  korraldame Kalevi poegade vahel kiviviskevõistluse ja mängime eepose tegelaste ringmängu.
  View the embedded image gallery online at:
  http://lib.werro.ee/opetajatele#sigProId006880b397

 • Jututund Tarnamätaste teekond Pokuraamatusse”” lasteaiarühmadele ja 1.-4. kl õpilastele, aeg kokkuleppel, kestab 30-45 minutit. Räägime ning vaatame Powerpointi slaidikava tarnadest looduses, Edgar Valterist ja pokuraamatutest.
 • Kirjaniku elu ja loomingu tutvustus koos PowerPointi slaidikavaga. 3.-9. kl õpilastele, erandjuhul ka noorematele. Kokkuleppel toimumise aeg, koht ja tutvustatav kirjanik (ette valmistatud Astrid Lindgren, Eno Raud, Ellen Niit, Kristiina Kass, Edgar Valter, Aino Pervik, Heljo Mänd, Leelo Tungal, Henno Käo). Kestab 45 minutit, võimalusel ka 2x45 minutit (sel juhul saab rahulikumas tempos publikuga suhelda, kõik teemad lahti rääkida ja illustreerida juttu video-ja heliklippidega)
 • "Eesti lastekirjanduse tegelaskujud Edgar Valteri lasteraamatupiltidel". PowerPointi slaidikava. Õpilastele alates 6. klassist ja täiskasvanutele. Kestab 30 minutit. Räägime E. Valterist kui raamatutegelaste visuaalsete "kaubamärkide" loojast.
 • Võrumaa lastekirjanikud" 5.-9. kl õpilastele, õpetajatele või lapsevanematele. Kokkuleppel toimumise aeg, koht, kestus ja tutvustatavate kirjanike valik. Ajaloolise Võrumaaga seotud kirjanikest ja nende loomingust. Vaata ka 
 • Voldemar Raidaru poiste seiklused. Võru-aineliste lasteraamatute "Poisid tänavalt" ja "Hõbelusikad" ning lapsepõlvemälestuste kogu "Mo süämen ja meelen" tutvustus PowerPoint slaidikavaga. Kõigile vanuserühmadele alates 4. kl. Kokkuleppel toimumise koht ja aeg, kestab 45 minutit. Vaatame sajanditaguseid ja tänaseid pilte  raamatute tegevuspaikadest Võru linnas, räägime raamatutes kirjeldatu seostest tegelike sündmuste ja inimestega.
 • Mööda Riia uulitsat koos Voldemar Raidaruga. Kõigile vanuserühmadele alates 6. kl. Kokkuleppel toimumise aeg ja koht, kestab 45 minutit. Luuletuses "Riia uulits" kirjeldab V. Raidaru oma kunagist teekonda Tsirgu koolist koju Petseri tänavale mööda praegust Kreutzwaldi tänavat. Elmet Ekker on teinud luuletuses kirjeldatud hoonetest uurimistöö. PowerPoint slaidikavas vaatame pilte tookordsetest ja tänastest majadest.
 • Kirjanduslik retk „Otsime „Hôbelusikaid””mööda Voldemar Raidaru Vôru-aineliste jutustuste “Poisid tänavalt”, “Hôbelusikad” ja “Mo süämen ja meelen” tegevuspaiku Võru linnas. Alg- ja keskastme klasside ôpilastele, kes on eelnevalt V. Raidaru raamatuid lugenud ja/või slaidikava vaadanud. Aeg kokkuleppel, kestab ca 2 tundi.
 • Koduloolised ja kirjanduslikud retked Võru linnas ja maakonnas. Kesk- ja vanema astme õpilastele ning täiskasvanutele. Aeg ja kestus kokkuleppel, olenevalt soovitud teemast võib vajada pikemat ettevalmistusaega.   

Vestlused:

 • "Tähtsad tähed"lasteaiarühmadele ja 1. kl õpilastele. Aeg ja koht kokkuleppel, kestab 30-45 minutit. Räägime juttu taevatähtedest ja kirjatähtedest, ilusast emakeelest. Laome tähtedest sõnu. Tutvustame aabitsaid.
 • "Lapsepõlveraamatud"1.-4. kl õpilastele. Aeg ja koht kokkuleppel, kestab 45 minutit. Vestleme sellest, kuidas lapsepõlves loetud raamatud jäävad meelde terveks eluks, kuidas vanemad ja lapsed saavad oma lapsepõlvede lugemiskogemusi jagada, milliseid eri põlvkondade huvitavaid lasteraamatuid leidub raamatukogus.
 • "Muinasjutu võluvägi"1.-4. kl õpilastele. Aeg ja koht kokkuleppel, kestab 45 minutit. Vestleme sellest, milline võlujõud peitub muinaslugudes, kuidas seda väge raamatukaante vahelt ellu äratada ja milliseid muinasjuturaamatuid võib raamatukogust leida. Klass saab tutvustatud muinasjuturaamatute nimestiku. 

ÜLES

Muinasjutukavad:

 • „Muinasjutumetsa lood: Eesti loomamuinasjutud” Lasteaiarühmadele ja 1.-2. kl õpilastele. Aeg ja koht kokkuleppel, kestab 20-45 minutit (noorematele lastele lühem variant). Jutustame-loeme lühikesi muinasjutte, mis vahelduvad liisusalmide, näpumängude, rütmimängudega.
 • „Ennemuistsed lood Vôrumaast” alg- ja keskastme klassidele, aeg kokkuleppel, kestab 45 minutit. Vaatame kaardil, loeme, jutustame ja mängime lauanukuteatris ajalooliselt Võrumaalt pärit legende ja autorimuinasjutte. 

ÜLES

Jututeatri etendused:

ÜLES

NÄITUSETUTVUSTUSED

Lasteosakonnas toimuvate (raamatu)kunsti, (laste)kultuuri jm. näitustel eksponeeritud objektide ja nende autorite, samuti näituseteemaga seotud raamatute põhjalikum tutvustus. Kõigile vanuse- ja huvirühmadele. Tutvustuse (ja võimalike lisategevuste) aeg ning kestus kokkuleppel. Info lasteosakonna näituste kohta raamatukogu veebilehe lib.werro.ee ürituste veerus.

MUUD TEGEVUSED

Mudilaste jutuhommikud. Sügisest kevadeni on paar korda kuus raamatukokku oodatud kodused väikelapsed koos vanematega. Jutustame, loeme raamatuid, meisterdame, joonistame. Kestab umbes 30 minutit, seejärel võib raamatukogus iseseisvalt raamatuid vaadata, joonistada, filme vaadata, tegelda mänguraamatute, pusleraamatute, lauamängude ja käpiknukuteatriga. 

Meistrituba. Lugemissaalis on koolivaheaegadel, jõulude ja teiste tähtpaevade eel avatud meisterdamislaud. Näidised, materjal ja töövahendid raamatukogu poolt. Vajadusel juhendame meisterdajaid. Lasterühmaga tulles palume eelnevalt kokku leppida, soovi korral pakume lisaks ettelugemist või jutustamist, raamatute tutvustamist vmt. 

Filmid lugemissaalis. Meie filmikogus on paarsada animafilmi, lastefilmi ja telelavastust ja väike valik loodusfilme. Praegu enamikku filme koju ei laenutata, neid saab tulla vaatama raamatukokku.
ÜLES