eng est

E-postPrindiEkspordi ICS

Kolmas loeb! Võru maakonna 3. klasside ettelugemise võistlus

Pealkiri:
Kolmas loeb! Võru maakonna 3. klasside ettelugemise võistlus
Millal:
K, 20. Märts 2019, 12:00 h
Kategooria:
Lastekogu

Kirjeldus

2019. a 20. märtsil kell 12.00 toimub lasteosakonnas Võru maakonna 3. klasside ettelugemise võistlus
KOLMAS LOEB!

3. klasside tublid lugejad kogunevad Võrumaa Keskraamatukogu lasteosakonda, et lugeda üksteisele ette tänavuaastaste juubilaride Markus Saksatamme ja Ilmar Tomuski lugusid. 
Loe autorite ja nende lasteraamatute kohta siit: 
http://www.elk.ee/?profile=markus-saksatamm-2   
http://www.elk.ee/?profile=ilmar-tomusk

Markus Saksatamme ja Ilmar Tomuski raamatute leidumust Võru maakonna rahvaraamatukogudes saab vaadata e-kataloogis RIKSWEB: https://vorumaa.webriks.ee/index.asp?action=135 

• Teksti loeb võistleja ette kaasavõetud raamatust (soovitavalt mitte paberilt). Lugeda võib nii seistes kui laua taga istudes.
• Esineja tutvustab publiku ette astudes oma teksti: raamatu autor, pealkiri (ja lugemispala pealkiri, kui on valitud üks jutt kogumikust).
• Teksti ettelugemiseks on aega kuni 3 minutit (pika teksti puhul tuleb teksti lühendada nii, et mõte ei kaoks). Palume aega mitte ületada, muidu väsib publik kuulamisest!

Ettelugemise võistlusel hindab raamatukoguhoidjatest koosnev žürii head tehnilist lugemisoskust, oskust teksti sisu môista ja kuulajatelegi môistetavaks teha (hääletooni, lauserütmi jmt. vahendite abil), näitlejameisterlikkust (oskust tegelased elavaks lugeda), selget ja julget esinemist.
Kõik võistlejad saavad tänukirja, parimad valivad auhinnalaualt raamatu.
Võistlus, kokkuvõtete tegemine ja auhindamine kestab umbes 13-ni (sõltuvalt osalejate arvust).
Võistlusele saab registreerida igast koolist kuni kaks võistlejat iga klassikomplekti kohta. Kui registreerunud võistlejate nimekiri ei ole väga pikk, on võimalik teha ka erandeid.

Info võistluse kohta: tel 782 1945, e-post See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Eelregistreerimine võistlusele hiljemalt reedel, 15. märtsil SIIN: https://goo.gl/forms/Az4rImO2f6dbXOHu1