Prindi

Laste-Raamatu-Suvi: Võru maakonna raamatukogude 9. lugemismäng

Pealkiri:
Laste-Raamatu-Suvi: Võru maakonna raamatukogude 9. lugemismäng
Millal:
L, 15. Mai 2021 - R, 13. August 2021
Kategooria:
Lastekogu

Kirjeldus

2021 Laste Rmt Suvi teadermtnaituse pealkiri

Iga võistulugeja 
• küsib Võrumaa Keskraamatukogu lasteosakonnast või lähimast Võru maakonna raamatukogust raamatunimestikuga lugemispassi (või prindib selle välja). OSALEJA LUGEMISPASSI PDF-formaadis LEIAD SIIT!(Trüki 1. leht A4 ühele poolele, 2. leht sama A4 teisele poolele ja saad kaks lugemispassi).
• valib nimestikust veel lugemata raamatu, laenab selle raamatukogust, loeb läbi ja tagastab võistulugemise ajavahemikul (vt kuupäevad ülal), 
• vastab kirjalikult või suuliselt raamatukoguhoidjalt saadud küsimus(t)ele. Vastates võib kasutada raamatut või raamatukoguhoidjalt abi paluda, 
• saab lugemispassi nimestikku loetud raamatu kohale raamatukoguhoidjalt templijäljendi.
• Kui lugemispassis on juba vähemalt 7 templijäljendit, võib edasi lugeda nii passist kui lisanimestikust, mis soovitab lugemispassi autorite/raamatusarjade teisi raamatuid. Lisanimestiku raamatute kohta küsimustele vastama ei pea.

Kui on loetud 7+ lugemismängu raamatut ja osaleja otsustab, et sel suvel rohkem lugemismängu nimestiku raamatuid ei loe, siis
• JOONISTAB PILDI ühele A4 paberile ühest võistulugemise raamatust, mis talle kõige enam meeldis. Pilt läheb hiljem näitusele ja raamatukogu külastajate häälte põhjal valitakse parimad pildid.
• KIRJUTAB teisele A4 paberile oma jutu selle raamatu kohta (miks tundus kõige huvitavam või olulisem, milliseid mõtteid tekitas, millistele lugejatele võiks veel soovitada jne). Lemmikraamatu kohta kirjutatud jutud paneme samuti näitusele ja raamatukogu külastajate häälte põhjal valitakse parimad lood (mis tekitavad kõige enam huvi raamatu vastu).
• Tuletab meelde lasteraamatud, millele on pildid joonistanud Marja-Liisa Plats https://elk.ee/lastekirjandus/illustraatorid/marja-liisa-plats/ ja paneb lemmikraamatu soovituse lehele kirja vähemalt ühe huvitava KÜSIMUSE, mida ta tahaks Marja-Liisa Platsilt küsida. https://elk.ee/lastekirjandus/illustraatorid/marja-liisa-plats/
• Mõlema paberilehe (joonistus, raamatujutt + küsimus) tagaküljele kirjutab oma ees- ja perekonnanime.

Kõik võistulugejad, kes on reedeks, 13. augustiks 2021 saanud lugemispassi vähemalt 7 templijäljendit ja toonud lähimasse Võru maakonna raamatukokku niihästi templitega lugemispassi (ja lisanimestiku) kui ka pildi ja raamatusoovituse lemmikraamatu kohta ning küsimuse(d) Marja-Liisa Platsile, saavad auhinnaks kutse kohtumisele Marja-Liisa Platsiga, mis toimub Võrumaa Keskraamatukogu lasteosakonnas 8. septembril 2021 kell 12.30.
Parimate juttude, piltide ja küsimuste autoreid ning enim lugemismängu raamatuid lugenud osalejaid ootavad väikesed lisapreemiad. 

Kui lugemispassis on vähemalt 7 templijäljendit loetud raamatute kohta, võib lisa lugeda nii lugemispassi nimestikust kui lisanimestikust, mis soovitab lugemispassi autorite ja sarjade teisi raamatuid. Lisanimestiku PDF-formaadis LEIAD SIIN.


Valik Marja-Liisa Platsi raamatuillustratsioone raamatute ilmumise kronoloogilises järjestuses: 

2021 Laste Rmt Suvi lugemispass yhel lehel v
2021 Laste Rmt Suvi rmtnimestik lisalugemiseks lk1 v
2021 Laste Rmt Suvi rmtnimestik lisalugemiseks lk2 v