Prindi

Võru maakonna 4. klasside XXVII ettelugemise võistlus "Ühes väikeses Perviku raamatus"

Pealkiri:
Võru maakonna 4. klasside XXVII ettelugemise võistlus "Ühes väikeses Perviku raamatus"
Millal:
K, 12. Oktoober 2022, 12:00 h - 14:00 h
Kus:
Lasteosakonna lugemissaal (II korrus)
Kategooria:
Lastekogu

Kirjeldus

Kolmapäeval, 12. oktoobril 2022 kell 12.00
toimub Võrumaa Keskraamatukogu lasteosakonnas kahekümne seitsmendat korda
Võru maakonna koolide 4. klasside ettelugemise võistlus

ÜHES VÄIKESES PERVIKU RAAMATUS

Tänavune ettelugemise võistlus on pühendatud Aino Pervikule, kes tähistas kevadel oma juubelisünnipäeva. Loeme üheskoos jutte ja lugusid armastatud lastekirjaniku loomingust. Sobiva jutu ettelugemiseks võib valida lähimast raamatukogust. Võrumaa KRK lasteosakonna kojulaenutuses leiate Aino Perviku lasteraamatute väljapaneku.
 


• Iga võistleja valmistab kodus ette ühe loo (katkendi) võistlusel ette lugemiseks. Teksti loeb võistleja ette kaasavõetud raamatust (mitte paberilehelt).
• Esineja tutvustab publiku ette astudes oma teksti: autor, pealkiri; lugemispala pealkiri, kui on valitud üks jutt kogumikust (või pikema loo katkendi teema).
• Teksti ettelugemiseks on aega kuni 3 minutit (pika loo puhul tuleb teksti lühendada nii, et mõte ei kaoks).
   Palume aega mitte ületada, muidu väsib publik kuulamisest!
Raamatukoguhoidjatest koosnev žürii hindab ladusat selget lugemist ning oskust loetu sisu mõista ja kuulajale huvitavaks teha (hääletooni, lauserütmi jm abil).

Võistlus, kokkuvõtete tegemine ja auhindamine kestab umbes kella 14-ni (sõltuvalt osalejate arvust). Võistlusele saab registreerida igast koolist kuni kaks võistlejat iga klassikomplekti kohta (nt kui koolis on 4.a ja 4.b, võib selle kooli nimel võistlema tulla kuni 4 õpilast, olenemata sellest, kummas paralleelis nad õpivad). Kui registreerunud võistlejate nimekiri ei ole väga pikk, on võimalik teha ka erandeid.

Eelregistreerimine võistlusele hiljemalt esmaspäeval, 10. oktoobril 2022 sellel lingil: https://forms.gle/Er7cpadH91EqqjZv9

Alates 2012. aastast on maakondlike võistluste parimad lugejad olnud oodatud üleriigilisele ettelugemise võistlusele, mis tänavu toimub 22. oktoobril 2022 Tallinnas Eesti Lastekirjanduse Keskuses.
Eesti Lastekirjanduse Keskuse info ettelugemise võistluse kohta leiate siin: https://elk.ee/opetajale/ettelugemise-paev/29-ettelugemise-paev-2022/


Toimumiskoht

Asukoht:
Lasteosakonna lugemissaal (II korrus)