eng est

Mu olõminõ om köüdetü võro keelega.

Triinu Ojar
Raju, M. Võrumaa, Võrumaa, kõgõ ilosamb sa! // Muusa, 2008, nr. 3, lk. 20 

 
TRIINU OJAR
6.05.1975 Võru

TRIINU OJAR sündis Võrus 6. mail 1975. aastal, õppis Võrus, lõpetas Tallinna Majanduskooli õiguse erialal, lõputöös uuris lõunaeesti keele õigusliku kaitse võimalusi. Töötab Võru Instituudis. Tegeleb võrukeelsete raamatute tõlkimise ja toimetamisega, korraldab võru keele ja kultuuri edendamisega seotud projekte: konverentsid, ümarlauad, Kaika suveülikoolid, võrukeelne laulupidu “Uma Pido” jne.

Triinu Ojari abiga õppis võru keeles rääkima laste seas hästi tuntud multika-Jänku-Juss. Lasteveeb OÜ-s tehtud iganädalasi multikaid saab internetis aadressil http://www.lastekas.ee/index.php?go=multikaq võrukeelsetena vaadata alates 2006. aasta detsembrist.

Triinu Ojar on võrukeelsete lastejuttudega edukalt osalenud lastekirjanduse võistlustel. Raamatuna on ilmunud eesti- ja võrukeelne “Suur must koer. Suur must pini” (2007) – jutukesed karismaatilisest koerast, kes elab koos oma inimestega keset metsa. Koera kõrguselt vaadatud maailma teevad eriti lähedaseks raamatupiltidelgi äratuntavad reaalsed prototüübid ja maastikud. Kogumikus “Kuldmuna” on ilmunud ka tütre Eliisabetiga kahasse kirjutatud lühinäidend “Kuis siil hindäle nõglaq sai”.

Triinu Ojari lauseid intervjuudest:

... “Minu Eestimaa on orud ja mäed. Meri on minu jaoks nagu Välis-Eestimaa, armastatud, aga ikkagi mitte nii oma.”

... “Kotussõpäälist hindätiidmist võisi olla´ egäl puul Eestin inämb. Tuu tege rikkambas, ilosambas ja elo värmilidsembäs. Kirriv ilm om illos, kirivän ilman om hää ellä´.”

... “Kiilt köüdüsses hoitõn omma inneskiidsi põlvi mõttõ lähküh.”

... “Spaad ja restoranid, mille menüüsid olen ka tõlkinud, on uuema aja teemad, selge, et vana arhailise keele ja uute asjade ühendamine võib anda naljakana näivaid tulemusi. Hoopis suuremaks kordaminekuks pean ma oma lasteraamatut “Suur must koer. Suur must pini”.”

TRIINU OJARI LOOMINGUT LASTELE...

... RAAMATUNA

  Suur must koer. Suur must pini : [jutud eesti ja võru keeles]. Tallinn : Päike ja Pilv, 2007. [43] lk. (Põlvepikuraamat)

 ... AJAKIRJADES

... KOGUMIKES

TRIINU OJAR RAAMATUKOGUDE KATALOOGIDES

TRIINU OJARIST JA TEMA (LASTE)LOOMINGUST

***