eng est

E-postPrindiEkspordi ICS

Stendinäitus Rootsi lastekirjandusest "Siin kasvavad lapsed"

Pealkiri:
Stendinäitus Rootsi lastekirjandusest "Siin kasvavad lapsed"
Millal:
E, 4. Detsember 2017 - N, 4. Jaanuar 2018
Kategooria:
Lastekogu

Kirjeldus

2017. aasta detsembris on lasteosakonna Tähesaalis stendinäitus "Siin kasvavad lapsed"
20171208 162434
Kas lasteraamatutes võib kõigest rääkida? Paljudes rootsi lasteraamatutes on juttu asjadest, mis võivad täiskasvanute arvates laste jaoks liiga keerulised olla. On raamatuid üksindusest ja surmast, aga ka sõprusest ja fantaasiast.
Lastele meeldib, kui nad saavad raamatutes iseennast ära tunda. Samas ei tähenda see, et raamatute sündmustik peaks aset leidma lapsele tuttavas keskkonnas. Üks kirjanduse suurimaid võlusid ongi see, et lood avardavad maailma.
Näituse tegelaste hulgas on nutikaid lapsi, kes lahendavad mõistatusi, ägedaid printsesse, kes päästavad printse, väikelapsi, kes tunnevad kadedust, viha ja kurbust. On lapsi, kes juurdlevad selle üle, kus nad olid enne sündimist, on üksikuid lapsi ja on lapsi, kes tahavad oma elu üle ise otsustada. Lastel on võimalik olla erinev, paista silma ja areneda.
Rootsi riigi jaoks on tähtis pakkuda lugejatele kirjandust, mis kaasaks kõiki lapsi ja kus kõik tunneksid end osalistena. Rahvusvaheline suhtlus on siinkohal oluline. Raamatuid tõlgitakse ning need jõuavad lugejateni laias maailmas, aidates üksteist paremini mõista ja tundma õppida. Eriti noorematele lugejatele on sel suur tähtsus.
Astrid Lindgren ütles seda võibolla kõige paremini: „Hea kirjandus annab lapsele koha maailmas ja maailmale koha lapses.”

Rootsi Instituudi koostatud näitus koosneb 8 stendist, millel tutvustatakse rootsi lasteraamatute tegelasi.