eng est

E-postPrindiEkspordi ICS

XIV Nukitsa konkursi raamatututvustused ja hääletamine

Pealkiri:
XIV Nukitsa konkursi raamatututvustused ja hääletamine
Millal:
E, 8. Jaanuar 2018 - T, 20. Veebruar 2018
Kategooria:
Lastekogu

Kirjeldus

2018. aasta jaanuaris ja veebruaris toimub juba 14. korda üle-Eestiline laste lugejaküsitlus

Nukitsa konkursi varviline logo 300x224

millega selgitatakse välja laste kahe viimase aasta lemmikkirjanik ja illustraator.

Võistlevad 2016. ja 2017. aastal ilmunud eesti lastekirjanduse esmatrükid. Hindamisel on 234 raamatut (206 kirjaniku- ja 201 kunstnikutööd). Nimestik sisaldab raamatuid, mis jõudsid Eesti Lastekirjanduse Keskusesse hiljemalt 11. detsembriks 2017.

Võistlevate raamatute nimestikud kaanepiltidega: 
VÕISTLEB KIRJANIK   VÕISTLEB KUNSTNIK

PILDID raamatunäitusest lasteosakonna lugemissaalis. 
26. veebruarini on 2.-9. klassid oodatud lasteraamatukokku uudisraamatutega tutvuma ja parimaid välja valima! 
Lasteraamatute tutvustus 2.-4. klassile ja hääletussedelite täitmine kestab 1-2 koolitundi.
Noorteraamatute tutvustus 5.-9. klassile ja hääletamine kestab 1 koolitunni (võimalusel ka kauem, sel juhul saame rohkem raamatuid tutvustada).

Klasside külastused palume eelnevalt kokku leppida tel 782 1945 või e-post See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Hääletussedelid leiad SIIT

Hääletada võivad kuni 16-aastased lugejad, andes ühe hääle kirjanikutööle (tekst) ja teise hääle kunstnikutööle (illustratsioonid). Hääletamist korraldavad kõik lapsi teenindavad raamatukogud eesotsas maakonna/linna keskraamatukogu lasteosakonnaga.

Hääletamine on vabatahtlik ja iga osaleja saab täita ainult ühe hääletussedeli. Arvesse lähevad kõik sedelid, millel vähemalt üks raamat on tuvastatav. 

Hääletamine maakonna raamatukogudes ja koolides kestab kuni 20. veebruarini 2018. Pärast hääletuse lõppu kogub maakonna keskraamatukogu lasteosakond oma maakonna/linna hääletussedelid kokku, teeb tulemustest kokkuvõtte ja edastab selle Eesti Lastekirjanduse Keskusele. 

Võru maakonna hääletussedelid palume saata/tuua Võrumaa Keskraamatukogu lasteosakonda (65604 Võru, Jüri 54, lasteosakond) hiljemalt 26. veebruariks.
Info Võru maakonna hääletuse kohta See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. või 782 1945.

Elektrooniliselt saab oma lemmikraamatu poolt hääletada Eesti Lastekirjanduse Keskuse veebilehel (VAATA SIIN)

XIV Nukitsa konkursi pidulik lõpetamine toimub 7. aprillil 2018 Eesti Lastekirjanduse Keskuses. Lõpetamisele kutsutakse lisaks auhinnasaajatele ka hääletuses osalenud lapsi, kes valitakse loosi teel proportsionaalselt maakondades/linnades hääletanute arvuga. Võru maakonnast kutse saanud laste sõidu korraldab Võrumaa Keskraamatukogu, laste sõidu rahastavad koolid, vallad või pered.

HEAD LUGEMIST!