eng est

E-postPrindiEkspordi ICS

Kolmas loeb! Võru maakonna 3. klasside ettelugemise võistlus

Pealkiri:
Kolmas loeb! Võru maakonna 3. klasside ettelugemise võistlus
Millal:
N, 22. Märts 2018, 11:00 h
Kategooria:
Lastekogu

Kirjeldus

2018. a 22. märtsil kell 11.00 toimub lasteosakonnas Võru maakonna 3. klasside ettelugemise võistlus
KOLMAS LOEB!

Võru maakonna klassiõpetajate eestvõttel kogunevad 3. klasside tublid lugejad Võrumaa Keskraamatukogu lasteosakonda, et lugeda üksteisele ette tänavuaastaste juubilaride Ellen Niidu ja Eno Raua proosalugusid. 

• Teksti loeb võistleja ette kaasavõetud raamatust (soovitavalt mitte paberilt).
• Esineja tutvustab publiku ette astudes oma teksti: raamatu autor, pealkiri (ja lugemispala pealkiri, kui on valitud üks jutt kogumikust).
• Teksti ettelugemiseks on aega kuni 3 minutit (pika teksti puhul tuleb teksti lühendada nii, et mõte ei kaoks). Palume aega mitte ületada, muidu väsib publik kuulamisest!

Ettelugemise võistlusel hindab raamatukoguhoidjatest koosnev žürii head tehnilist lugemisoskust, oskust teksti sisu môista ja kuulajatelegi môistetavaks teha (hääletooni, lauserütmi jmt. vahendite abil), näitlejameisterlikkust (oskust tegelased elavaks lugeda), selget ja julget esinemist.
Kõik võistlejad saavad tänukirja, parimad valivad auhinnalaualt raamatu.
Võistlus, kokkuvõtete tegemine ja auhindamine kestab umbes 13-ni (sõltuvalt osalejate arvust).
Võistlusele saab registreerida igast koolist kuni kaks võistlejat iga klassikomplekti kohta. Kui registreerunud võistlejate nimekiri ei ole väga pikk, on võimalik teha ka erandeid.

Info ja eelregistreerimine võistlusele (esineja nimi, kool, klass, raamatu pealkiri ja etteloetava jutu/katkendi pealkiri või lk nr) hiljemalt teisipäeval, 20. märtsil Võrumaa Keskraamatukogu lasteosakonnas Vôru, Jüri 54, 2. korrus, tel 782 1945, e-post See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.