eng est

E-postPrindiEkspordi ICS

Astrid Hiisjärve lasteraamatu "Avatud väravate öö" esitlus

Pealkiri:
Astrid Hiisjärve lasteraamatu "Avatud väravate öö" esitlus
Millal:
K, 27. Juuni 2018, 11:00 h
Kategooria:
Lastekogu

Kirjeldus

Kolmapäeval, 27. juunil kell 11 kutsume kõiki lapsi ja lastekirjanduse sõpru uue põneva seiklusjutu esitlusele! 
Trükisooja raamatut "Avatud väravate öö" tutvustab Võrumaalt pärit autor Astrid Hiisjärv. 

"Avatud väravate öö" võitis kirjastuse Pilgrim kirjanduskonkursil "BestSeller 2017" lastekirjanduse žanris 2. koha. See on lugu 13-aastastest, kes astuvad läbi avatud värava tundmatusse maailma. 
Kirjanduskonkursi BestSeller Facebooki lehel tutvustatakse "Avatud väravate ööd" järgmiste sõnadega: "See on raamat täis seiklust, müstikat ja elu ennast. Piirid erinevate maailmade vahel polegi järsku enam nii konkreetsed ja üheselt võetavad. Ülipõnev seiklus tõmbab enda sisse nii lapsed, noorukid kui täiskasvanud ja süstib lootust, et kõige olulisem on olla ise, kuulda ja näha asju, mida sulle on kuulmiseks ja nägemiseks antud, isegi kui teised ei kuule ja ei näe. Elu on seiklus! Julge vaid osa võtta!"
Kirjastus Pilgrim pakub "Avatud väravate öö" tutvustuseks sellise lõigu: "„Ma tean, miks sa siin istud,“ segas Trevise närveerimist Hanna hääl. „Ma olen küla pealt neid müüte kuulnud.“ „Milliseid müüte?“ tegi Trevis üllatunud näo. „Mina ei tea mingeid müüte,“ valetas poiss nii usutavalt, kui suutis. „Terve küla räägib, nagu oleks sinu vanavanaema peast veidi soe olnud, aga mina usun, et ta oli rohkem mõistuse juures kui teised normaalsed kokku. Ma tahan ka siinsete elanikega kohtuda.” „Sa võid ükskõik kus oma väljamõeldistega kohtuda,” tahtis Trevis tüdrukust ruttu lahti saada, sest väravate avanemiseni olid jäänud loetud minutid. “Sul pole siin ohutu,“ „Oo, enne ütlesid, et sa ei tea midagi ja nüüd korraga tead, et mul ei ole siin ohutu!?“ „Kui vana sa oled?“ haaras Trevis viimasest õlekõrrest lootuses, et ehk on tüdruk alles kaksteist, aga ei ... „Kolmteist, täpselt õiges vanuses,“ kõlas vastuseks."

View the embedded image gallery online at:
https://lib.werro.ee/component/jem/event/233#sigProIde44cdfac97

Astrid Hiisjärve esimene lasteraamat "Vaimar” võitis kirjanduskonkursil "BestSeller 2015" lastekirjanduse kategoorias 1. koha. Raamat räägib 11-aastasest Karmenist, kes näeb unes tulevasi sündmusi ja oma uues kodus kummitusi. Kes ja miks Karmeni kodus vaimuna elab ja kuidas lapsed teda aidata püüavad, loe raamatust!
Inspiratsiooni "Vaimari" kirjutamiseks sai autor omaenese kogemustest kummaliste unenägudega ja ühest Võrumaa majast. Raamatu algus sai kirja kümmekond aastat tagasi Võrumõisas, tervikuks vormus lugu hiljem Tartus elades.
"Vaimar" on lugejate seas väga populaarne. Vaata Võru maakonna raamatukogude e-kataloogist RIKSWEB, millistes raamatukogudes see hetkel saadaval on: https://vorumaa.webriks.ee/index.asp?action=102&tid=158256&searchType=

Loe pärast "Vaimari" ilmumist tehtud intervjuud Astrid Hiisjärvega.

Inspiratsiooniallikate ja tulevikuplaanide kohta ütleb Astrid Hiisjärv: "Ma otsustasin juba teises klassis, et minust saab kirjanik. Miks, pole õrna aimugi. Laste pähe pidavat tekkima tulevikku nägevad mõtted. Kogu elu olen Võrumaal erinevates kohtades elanud, kõigist neist kodukohtadest on kaasa tulnud fantaasiad, mis tekitavad enda ümber terve romaani. Praeguseks on neli käsikirja juba valmis, neist kaks ootavat õiget aega trükki minekuks."