eng est

E-postPrindiEkspordi ICS

Tooliteater - 14. etlusvõistlus Võru maakonna 6.-9. kl õpilastele

Pealkiri:
Tooliteater - 14. etlusvõistlus Võru maakonna 6.-9. kl õpilastele
Millal:
K, 27. Märts 2019, 13:00 h
Kategooria:
Lastekogu

Kirjeldus

Kolmapäeval, 27. märtsil kell 13.00 toimub lasteosakonna Tähesaalis
14. etlusvõistlus Võru maakonna 6.-9. klasside õpilastele 
TOOLITEATER
Kutsume Võru maakonna noori etlushuvilisi ette lugema eesti lastekirjanike jutte ja luuletusi!
Esinejate eelregistreerimine hiljemalt esmaspäeva, 25. märtsi lõunani SIIN https://goo.gl/forms/h4m7tMVzQCnqKdaQ2
Info 782 1945 või See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
Ootame Tooliteatrisse ka kirjanduse- ja näitekunstihuvilist publikut! Rühmakülastustest palume eelnevalt teatada 782 1945

Iga esineja valib, valmistab ette ja võtab kaasa kuni 3-minutilise proosapala või -katkendi tänavuste lastekirjanduse juubilaride loomingust. Jutud loetakse kaasavõetud raamatust ette konkursi esimeses osas toolil istudes. Esinemise algul esitleb võistleja loetavat teksti (autor, raamatu/jutu pealkiri). Oma nime ja kooli nimetamine ei ole kohustuslik.

Proosapalu saab valida järgmiste autorite raamatutest:
Juhan Jaik 120 ("Kaarnakivi", Pombi-triloogia jt)
August Jakobson 115 ("Ööbik ja vaskuss", "Suur onu ja väike vennapoeg")
Riho Lahi 115 ("Värdi", "Taadi piip", "Õunapuu")
Asta Põldmäe 85 ("Mitmekesi maateral", "Sügisjooniku seeme", "Murulauk")
Jaak Sarapuu 80 (sari "Uru kummalised seiklused muistses Eestis": "Taevalindlased ja kirveslased", "Salakivi", "Soovaimude laukas", "Imeuhmer", "Lembitu salakuulaja", "Ohtlik rada")
Ilmar Tomusk 55 (kriminalistide sari, ajarändurite sari, Volli-raamatud, "Mauno saladuslik kadumine", "Digipöörane kool", "Inglid kuuendas B-s", "Lõpuaktus", "Pöörane puhkus Parakatkus", "Amanda patsid", "Rasmuse vuntsid", "Triinu tomat", "Isamoodi unejutud")
Juhani Püttsepp 55 ("Veskitont Niglas", "Gibraltari laevakoerte ühing" jt)
Markus Saksatamm 50 ("Banaan, jääpurikas ja hädaldaja kastan", "Hiir, kes oskas võõraid keeli", "Kass ja kinopilet", "Külaline Okidoki planeedilt", "Lepatriinu ja Pingviin", "Postiljon ja kanad", "Ruubert, lohe ja laevapoisid", "Tont ja mannapuder", "Tädi hakkab tuuleloheks", "Viieküüruline kaamel ja teisi naljajutte", "Kaisa sada vanaisa" jt)
Olavi Ruitlane 50 ("Vee peal")

Seejärel saab iga esineja loosiga ühe lasteluuletuse järgmiste autorite loomingust: 
Ralf Parve (100), Lea Nurkse (115), Paul Haavaoks (95), Valeeria Villandi (95), Ernst Enno (85), Peeter Volkonski (65), Sulev Oll (55), Markus Saksatamm (50). Sel ajal, kui žürii hindab esimest vooru, tutvuvad etlejad luuletustega ja loevad need ette konkursi teises osas seistes. Lavale astudes esitletakse oma luuletuse autorit ja pealkirja.

Hindamise juures arvestatakse esineja oskust tunnetada ning edasi anda tekstis sisalduvat mõtet, emotsioone ja karaktereid, oskust publikuga kontakti saada ja tekstiga sobivat meeleolu luua, vaba ja julget esinemis/esitlemisoskust. Žüriis on raamatukoguhoidjad ja noorte näiteseltskondade kogenud juhendaja Kadi Kronberg.

Auhindadeks raamatud ja kontoritarvete kaupluse Charlot (Knopka) kinkekaardid.

2018. aasta Tooliteatri pildialbumit näete siin: 

View the embedded image gallery online at:
https://lib.werro.ee/component/jem/event/286#sigProId9551a971ce