eng est

E-postPrindiEkspordi ICS

Laste-Raamatu-Suvi: Võru maakonna raamatukogude lugemismäng

Pealkiri:
Laste-Raamatu-Suvi: Võru maakonna raamatukogude lugemismäng
Millal:
K, 15. Mai 2019 - N, 15. August 2019
Kategooria:
Lastekogu

Kirjeldus

laps raamat suvi Laste-Raamatu-Suvi
2019
Võru maakonna raamatukogude lugemismäng 
15. maist 15. augustini 2019 

Kutsume lapsi juba seitsmendat korda veetma suvel vaba aega raamatute seltsis ja avastama põnevaid seiklusi, mis neid raamatukogu riiulitel ootavad. Võrumaa Keskraamatukogu lasteosakonna raamatukoguhoidjad on valinud 30 lugemisväärset lasteraamatut. Valikus on raamatuid niihästi algajale, asjalikule kui edasijõudnud lugejale.
Vaata lugemismängu raamatute nimestikku SIIN
Võru maakonna raamatukogude e-kataloogist RIKSWEB saab vaadata, millistest raamatukogudest neid raamatuid otsida tasub!

Iga võistulugeja 
• küsib Võrumaa Keskraamatukogu lasteosakonnast või lähimast Võru maakonna rahvaraamatukogust raamatunimestikuga lugemispassi (või prindib selle välja). OSALEJA LUGEMISPASSI PDF-formaadis SAAB ALLA LAADIDA SIIT! (Trüki 1. leht A4 ühele poolele, 2. leht sama A4 teisele poolele ja saad kaks lugemispassi).
• valib nimestikust veel lugemata raamatu, laenab selle raamatukogust, loeb läbi ja tagastab võistulugemise ajavahemikul (vt kuupäevad ülal), 
• vastab kirjalikult või suuliselt raamatukoguhoidjalt saadud küsimus(t)ele (vastates võib kasutada raamatut või raamatukoguhoidjalt abi paluda), 
• saab lugemispassi nimestikku loetud raamatu kohale raamatukoguhoidjalt templijäljendi.

Kui piisav hulk raamatuid on loetud, siis
• JOONISTAB PILDI ühele A4 paberile ühest võistulugemise raamatust, mis talle kõige enam meeldis. Pilt läheb hiljem näitusele.
• KIRJUTAB teisele A4 paberile, miks see oli tema lemmikraamat ja kellele ta seda soovitaks.
• Tuletab meelde lasteraamatud, mille autoriks on Anti Saar ja paneb raamatusoovituse lehele kirja vähemalt ühe huvitava KÜSIMUSE, mida ta tahaks Anti Saarelt  küsida. Anti Saare ja tema tegevuse kohta kirjaniku, tõlkija ja lauamängude disainerina saab lisa lugeda SIIN ning lauamänge disainiva ja tootva ettevõtte"Kolm Elu" veebilehel. Mitu Anti Saare kuulimängu on saanud inspiratsiooni lasteraamatutest, üks neist Anti Saare kirjutatud raamatust "Kuidas meil asjad käivad".
• Paberilehtede tagaküljele kirjutab oma ees- ja perekonnanime.

Kõik võistulugejad, kes on 15. augustiks 2019 saanud lugemispassi vähemalt 7 templijäljendit ja toonud lähimasse raamatukokku niihästi templitega lugemispassi ja lisanimestiku kui ka pildi ja raamatusoovituse lemmikraamatu kohta ning küsimuse(d) Anti Saarele, saavad auhinnaks kutse kohtumisele Anti Saarega, mis toimub Võrumaa Keskraamatukogu lasteosakonnas 12. septembril 2019 kell 13.00.
Parimate juttude, piltide ja küsimuste autoreid ning enim raamatuid lugenud osalejaid ootavad väikesed lisapreemiad. 

Kui lugemispassis on vähemalt 7 templijäljendit loetud raamatute kohta, võib lisa lugeda nii lugemispassi nimestikust kui lisanimestikust, mis soovitab lugemispassi autorite ja sarjade teisi raamatuid. Lisanimestiku leiad SIIN 
ÜLES
2019 Laste Rmt Suvi lugemispassi nimestik
ÜLES
2019 Laste Rmt Suvi lisanimestik LK 1
2019 Laste Rmt Suvi lisanimestik lk2 02

ÜLES    

View the embedded image gallery online at:
https://lib.werro.ee/component/jem/event/305#sigProId9b2a5b34cc