eng est

E-postPrindiEkspordi ICS

Näitus "Risti-rästi läbi Eestimaa": Mare Hundi illustratsioonid Milvi Panga luuleraamatule "Mesikäpa esikäpad"

Pealkiri:
Näitus "Risti-rästi läbi Eestimaa": Mare Hundi illustratsioonid Milvi Panga luuleraamatule "Mesikäpa esikäpad"
Millal:
T, 4. Juuni 2019 - R, 26. Juuli 2019
Kategooria:
Lastekogu

Kirjeldus

Lasteosakonna Tähesaalis on 4. juunist 26. juulini illustratsiooninäitus, mis rändab
RISTI-RÄSTI LÄBI EESTIMAA
Näitus esitleb kunstnik Mare Hundi illustratsioone Milvi Panga lasteluulekogule "Mesikäpa esikäpad". Kunstnik on kasutanud pliiatsijoonistust ja kollaaži, võttes detaile vanadelt fotodelt ning vanade raamatute piltidelt, lauamängudelt ja mujalt. Lisaks illustratsioonidele Tähesaali seintel saab klaaskapis uurida vanaaegseid esemeid ja mänguasju, mis on kunstnikku inspireerinud. Näitus tutvustab eelmise sajandi algupoole laste elu.

Raamat "Mesikäpa esikäpad" on pälvinud Eduard Söödi lasteluulepreemia ja valitud 2017. aasta 25 kauneima raamatu hulka. 

Anu Mõttuse artikkel Õpetajate Lehes Mare Hundist: https://dea.digar.ee/cgi-bin/dea?a=d&d=opetajateleht20091030.1.11

Näituse avamisel 4. juunil kell 11.30 kohtusid illustratsioonide autori kunstnik Mare Hundiga, luuletuste autori, Võrumaal Antsla lähedal sündinud ja kasvanud Milvi Pangaga ning raamatu "Mesikäpa esikäpad" toimetaja Rutt Pangaga Kääpa ja Võru koolide lapsed. Pilte kohtumisest ja näitusest vaata SIIN

Suve lõpuni saab lugemissaali meistritoas Mare Hundi kollaažtehnikas illustratsioonide eeskujul lõigata-kleepida-joonistada oma kollaažpiltehttp://lib.werro.ee/component/jem/event/310-kollaaz
Pakume (lasteaia)rühmadele võimalust tutvuda illustratsiooninäitusega ja meisterdada kollaažpilte. Vaatame koos näitust, uurime, mis tehnikas on pildid tehtud (lõigatud-kleebitud, joonistatud). Loeme mõne lihtsama luuletuse ja räägime paar lugu sellest, kuidas kunstnik otsustas, mida pildil kujutada, kes olid joonistatud piltide modellideks ja millised asjad olid fotode modellideks. Mõned esemed, mille fotod on raamatusse trükitud, on ka näitusega kaasas. Vaatame vanaaegseid asju ja õpime selgeks mõne uue sõna.
Seejärel saab iga laps A3 plakati ja peotäie väljalõigatud pilte, kleebib need plakati valgele tagaküljele oma pildiks, soovi korral täiendab pilti joonistusega kohapeal või hiljem lasteaias-kodus.

Rühmakülastused palume kokku leppida telefonil 782 1945

2019 06 04 naituse avamine kohtumine Milvi Panga

View the embedded image gallery online at:
https://lib.werro.ee/component/jem/event/308#sigProId6af5154505

View the embedded image gallery online at:
https://lib.werro.ee/component/jem/event/308#sigProIde7c24e795c