eng est

E-postPrindiEkspordi ICS

Meistrituba: lõika ja kleebi kollaažpilt!

Pealkiri:
Meistrituba: lõika ja kleebi kollaažpilt!
Millal:
N, 6. Juuni 2019 - R, 6. September 2019
Kategooria:
Lastekogu

Kirjeldus

2019. aasta suvekuudel saab lasteosakonna lugemissaali meistritoas teha kollaažpilte. Inspiratsiooni pakub kõrval Tähesaalis juunis ja juulis eksponeeritud kollaažtehnikas raamatuillustratsioonide näitus "Risti-rästi läbi Eestimaa" 

Meistrituba on tasuta ja avatud igale huvilisele. Meisterdajad valivad valmispandud vanade piltide ja ajakirjade hulgast endale sobivad, lõikavad pildidetailid välja ja kleebivad vana plakati tagaküljele neist kokku oma kunstiteose.

Pakume (lasteaia)rühmadele võimalust tutvuda illustratsiooninäitusega ja meisterdada kollaažpilte. Vaatame koos näitust, uurime, mis tehnikas on pildid tehtud (lõigatud-kleebitud, joonistatud). Loeme mõne lihtsama luuletuse ja räägime paar lugu sellest, kuidas kunstnik otsustas, mida pildil kujutada, kes olid joonistatud piltide modellideks ja millised asjad olid fotode modellideks. Mõned esemed, mille fotod on raamatusse trükitud, on ka näitusega kaasas. Vaatame vanaaegseid asju ja õpime selgeks mõne uue sõna.
Seejärel saab iga laps A3 plakati ja peotäie väljalõigatud pilte, kleebib need plakati valgele tagaküljele oma pildiks, soovi korral täiendab pilti joonistusega kohapeal või hiljem lasteaias-kodus.
Rühmakülastused palume kokku leppida telefonil 782 1945

View the embedded image gallery online at:
https://lib.werro.ee/component/jem/event/310#sigProId426b9bb365