eng est

E-postPrindiEkspordi ICS

Laste-Raamatu-Suvi: Võru maakonna raamatukogude 8. lugemismäng

Pealkiri:
Laste-Raamatu-Suvi: Võru maakonna raamatukogude 8. lugemismäng
Millal:
R, 15. Mai 2020 - R, 14. August 2020
Kategooria:
Lastekogu

Kirjeldus

laps raamat suvi Laste-Raamatu-Suvi
2020
Võru maakonna raamatukogude 8. lugemismäng 
15. maist 14. augustini 2020 

Kutsume lapsi juba kaheksandat korda veetma suvel vaba aega raamatute seltsis ja avastama põnevaid seiklusi, mis neid raamatukogu riiulitel ootavad. Võrumaa Keskraamatukogu lasteosakonna raamatukoguhoidjad on valinud 30 lugemisväärset lasteraamatut. Valikus on raamatuid niihästi algajale, asjalikule kui edasijõudnud lugejale.
Vaata lugemismängu raamatute nimestikku SIIN!
Võru maakonna raamatukogude e-kataloogist RIKSWEB saab vaadata, millistest raamatukogudest neid raamatuid otsida tasub!

Iga võistulugeja 
• küsib Võrumaa Keskraamatukogu lasteosakonnast või lähimast Võru maakonna raamatukogust raamatunimestikuga lugemispassi (või prindib selle välja). OSALEJA LUGEMISPASSI PDF-formaadis SAAB ALLA LAADIDA SIIT! (Trüki 1. leht A4 ühele poolele, 2. leht sama A4 teisele poolele ja saad kaks lugemispassi).
• valib nimestikust veel lugemata raamatu, laenab selle raamatukogust, loeb läbi ja tagastab võistulugemise ajavahemikul (vt kuupäevad ülal), 
• vastab kirjalikult või suuliselt raamatukoguhoidjalt saadud küsimus(t)ele (vastates võib kasutada raamatut või raamatukoguhoidjalt abi paluda), 
• saab lugemispassi nimestikku loetud raamatu kohale raamatukoguhoidjalt templijäljendi.
• Kui lugemispassis on juba vähemalt 7 templijäljendit, võib edasi lugeda nii passist kui lisanimestikust, mis soovitab lugemispassi autorite/raamatusarjade teisi raamatuid. Lisanimestiku raamatute kohta küsimustele vastama ei pea.

Kui on loetud 7+ lugemismängu raamatut ja osaleja otsustab, et sel suvel rohkem lugemismängu nimestiku raamatuid ei loe, siis
• JOONISTAB PILDI ühele A4 paberile ühest võistulugemise raamatust, mis talle kõige enam meeldis. Pilt läheb hiljem näitusele ja raamatukogu külastajate häälte põhjal valitakse parimad pildid.
• KIRJUTAB teisele A4 paberile oma jutu selle raamatu kohta (miks tundus kõige huvitavam või olulisem, milliseid mõtteid tekitas, millistele lugejatele võiks veel soovitada jne). Lemmikraamatu kohta kirjutatud jutud paneme samuti näitusele ja raamatukogu külastajate häälte põhjal valitakse parimad lood (mis tekitavad kõige enam huvi raamatu vastu).
• Tuletab meelde lasteraamatud, mille autoriks on Markus Saksatamm ja paneb lemmikraamatu soovituse lehele kirja vähemalt ühe huvitava KÜSIMUSE, mida ta tahaks Markus Saksatammelt küsida. Markus Saksatamme ja tema tegevuse kohta kirjanikuna saab lisa lugeda SIIN, tema lapsepõlvest ja kirjanikuks kujunemisest kirjutab kirjanikunimega Markus Saksatamme, kodanikunimega Margus Eiche kodukoha Saku ajaleht Saku Sõnumid SIIN
• Mõlema paberilehe (joonistus, raamatujutt + küsimus) tagaküljele kirjutab oma ees- ja perekonnanime.

Kõik võistulugejad, kes on reedeks, 14. augustiks 2019 saanud lugemispassi vähemalt 7 templijäljendit ja toonud lähimasse Võru maakonna raamatukokku niihästi templitega lugemispassi (ja lisanimestiku) kui ka pildi ja raamatusoovituse lemmikraamatu kohta ning küsimuse(d) Markus Saksatammele, saavad auhinnaks kutse kohtumisele Markus Saksatammega, mis toimub Võrumaa Keskraamatukogu lasteosakonnas 9. septembril 2020 kell 13.00.
Parimate juttude, piltide ja küsimuste autoreid ning enim lugemismängu raamatuid lugenud osalejaid ootavad väikesed lisapreemiad. 

Kui lugemispassis on vähemalt 7 templijäljendit loetud raamatute kohta, võib lisa lugeda nii lugemispassi nimestikust kui lisanimestikust, mis soovitab lugemispassi autorite ja sarjade teisi raamatuid. Lisanimestikku näed SIIN. Lisanimestiku PDF-formaadis saad alla laadida SIIN.

 
ÜLES  
2020 Laste Rmt Suvi lugemispassi nimestik rmtnaitusel kasutamiseks

ÜLES 
2020 Laste Rmt Suvi lisanimestik LK 1 001
ÜLES   
2020 Laste Rmt Suvi lisanimestik LK 22020 Laste Rmt Suvi lisanimestik LK 2
ÜLES