eng est

E-postPrindiEkspordi ICS

"Hea Lasteraamat" - raamatunäitus Lastekaitse Liidu soovitusplakatite raamatutest

Pealkiri:
"Hea Lasteraamat" - raamatunäitus Lastekaitse Liidu soovitusplakatite raamatutest
Millal:
E, 18. Mai 2020 - E, 31. August 2020
Kus:
Lasteosakonna kojulaenutus (II korrus)
Kategooria:
Lastekogu

Kirjeldus

Lasteosakonna kojulaenutuses on taas avatud näitus raamatutest, mis on alates 2009. aastast valitud "Hea Lasteraamatu" soovitusplakatitele. Eelmisel suvel oli see näitus väga populaarne suvise lugemisvara allikas.

Lastekaitse Liit valib koostöös Eesti Lastekirjanduse Keskusega alates 2009. aastast uute eesti keeles ilmunud lasteraamatute hulgast lastekirjanduse uurijate, raamatukoguhoidjate ja õpetajate abiga igal aastal välja parimad. Oma lemmikute poolt on hääletanud ka Võrumaa Keskraamatukogu lasteosakonna raamatukoguhoidjad. Kui leiad raamatukogu raamatutelt öökullikleebise, siis tea, et need raamatud on asjatundjate poolt parimateks tunnistatud! 
2017. aastast alates tõstetakse soovitusplakatitel esile ka lõppenud aasta parimaid noorteraamatuid.
Võru maakonna e-kataloogis RIKSWEB tehtud vabasõnaotsing „öökullikleebis“ näitab, millistes Võru maakonna rahvaraamatukogudes neid raamatuid leidub.

Eriolukorra tõttu ootamatult tavapärastest töödest vabanenud ajal tegid lasteosakonna raamatukoguhoidjad slaidiesitlused kõigist plakatitele valitud raamatutest (kaanepildid, sisututvustused, koondpildid illustratsioonidest). Nende abil on nii õpetajatel lapsevanematel kui lastel lihtne leida kõigi raamatute hulgast just neile sobivat lugemisvara. 
Heade Lasteraamatute ja Heade Noorteraamatute nimestikud ja raamatututvustused leiate SIIN


Toimumiskoht

Asukoht:
Lasteosakonna kojulaenutus (II korrus)