eng est

E-postPrindiEkspordi ICS

Laste-Raamatu-Suvi: Võru maakonna raamatukogude 10. lugemismäng

Pealkiri:
Laste-Raamatu-Suvi: Võru maakonna raamatukogude 10. lugemismäng
Millal:
E, 16. Mai 2022 - R, 12. August 2022
Kategooria:
Lastekogu

Kirjeldus

2022 Laste Rmt Suvi teadermtnaituse pealkiri
JUHANI PÜTTSEPA LASTERAAMATUTEGA SAAD TUTVUDA SELLES SLAIDIESITLUSES

Iga võistulugeja
• küsib Võrumaa Keskraamatukogu lasteosakonnast või lähimast Võru maakonna raamatukogust raamatunimestikuga lugemispassi (või prindib selle välja). OSALEJA LUGEMISPASSI PDF-formaadis LEIAD SIIT! (Trüki 1. leht A4 ühele poolele, 2. leht sama A4 teisele poolele ja saad kaks lugemispassi).
• valib nimestikust veel lugemata raamatu, laenab selle raamatukogust, loeb läbi ja tagastab võistulugemise ajavahemikul (vt kuupäevad ülal),
• vastab kirjalikult või suuliselt raamatukoguhoidjalt saadud küsimus(t)ele. Vastates võib kasutada raamatut või raamatukoguhoidjalt abi paluda,
• saab lugemispassi nimestikku loetud raamatu kohale raamatukoguhoidjalt templijäljendi.
• Kui lugemispassis on juba vähemalt 7 templijäljendit, võib edasi lugeda nii passist kui lisanimestikust, mis soovitab lugemispassi autorite/raamatusarjade teisi raamatuid. Lisanimestiku raamatute kohta küsimustele vastama ei pea.

Kui on loetud 7+ lugemismängu raamatut ja osaleja otsustab, et sel suvel rohkem lugemismängu nimestiku raamatuid ei loe, siis
• JOONISTAB PILDI ühele A4 paberile ühest võistulugemise raamatust, mis talle kõige enam meeldis. Pilt läheb hiljem näitusele ja raamatukogu külastajate häälte põhjal valitakse parimad pildid.
• KIRJUTAB teisele A4 paberile oma jutu selle raamatu kohta (miks tundus kõige huvitavam või olulisem, milliseid mõtteid tekitas, millistele lugejatele võiks veel soovitada jne). Lemmikraamatu kohta kirjutatud jutud paneme samuti näitusele ja raamatukogu külastajate häälte põhjal valitakse parimad lood (mis tekitavad kõige enam huvi raamatu vastu).
•Tuletab meelde Juhani Püttsepa lasteraamatud Eesti Lastekirjanduse Keskuse veebilehel: https://elk.ee/lastekirjandus/kirjanikud/juhani-puttsepp/ või Võrumaa Keskraamatukogu veebilehel: https://lib.werro.ee/juhani-puetsepp
ja paneb lemmikraamatu soovituse lehele kirja vähemalt ühe huvitava KÜSIMUSE, mida ta tahaks Juhani Püttsepalt küsida.
• Mõlema paberilehe (joonistus, raamatujutt + küsimus) tagaküljele kirjutab oma ees- ja perekonnanime.

Kõik võistulugejad, kes on reedeks, 12. augustiks 2022 saanud lugemispassi vähemalt 7 templijäljendit ja toonud lähimasse Võru maakonna raamatukokku niihästi templitega lugemispassi (ja lisanimestiku) kui ka pildi ja raamatusoovituse lemmikraamatu kohta ning küsimuse(d) Juhani Püttsepale, saavad auhinnaks kutse kohtumisele Juhani Püttsepaga, mis toimub Võrumaa Keskraamatukogu lasteosakonnas 7. septembril 2022 kell 13.00.
Parimate juttude, piltide ja küsimuste autoreid ning enim lugemismängu raamatuid lugenud osalejaid ootavad väikesed lisapreemiad. 

Kui lugemispassis on vähemalt 7 templijäljendit loetud raamatute kohta, võib lisa lugeda nii lugemispassi nimestikust kui lisanimestikust, mis soovitab lugemispassi autorite ja sarjade teisi raamatuid. Lisanimestiku PDF-formaadis LEIAD SIIN.

2022 Laste Rmt Suvi lugemispass yhel lehel
2022 Laste Rmt Suvi rmtnimestik lisalugemiseks lk1
2022 Laste Rmt Suvi rmtnimestik lisalugemiseks lk2