eng est

E-postPrindiEkspordi ICS

Maidu Kõolehe loodusfotode näitus "Tiivuliste maailm"

Pealkiri:
Maidu Kõolehe loodusfotode näitus "Tiivuliste maailm"
Millal:
N, 15. September 2016 - L, 12. November 2016
Kategooria:
Lastekogu

Kirjeldus

Lasteosakonna Tähesaalis on 15. septembrist 12. novembrini loodushuvilise hobifotograafi Maidu Kõolehe linnufotode näitus
TIIVULISTE MAAILM
maidu4

maidu 001
Võrumaa mehe Maidu linnuhuvi sai alguse koostööst Eesti lindude veebiatlase koostajatega. Iga projektis osalev linnuhuviline valis endale Eesti kaardil 5X5 km suurused alad, vaatles neis ruutudes linde ja täitis vaatlusankeeti. Maidu kodu asub metsaserval ja selle ümbruses pesitseb palju laululinde. Maidu pandud linnumajja asus elama koguni kodukakk. Kui vaatlusruudus pesitses harvaesinev linnuliik, tuli sellest teha foto ja saata linnuharulduste komisjonile. 
Rõuge ürgorus leidis Maidu haruldase jõgivästriku. Taheval pildistas ta puna-harksaba, mida seepeale sõitsid vaatama paljud linnuhuvilised.
Loodusfotograafil peab olema palju vastupidavust ja kannatust. Tundide kaupa tuleb istuda varjeonnis, roomata poris, sumbata vees. Maidu on Meremäel haruldast käosulast pildistades pidanud piirivalvuritele tõestama, et ta ei ole piiri ületav salakaubavedaja. Sooserval asunud jahionnis kevadhommikusi linnumänge pildistades tuli jahimeestele selgitada, et ta ei ole salakütt.
2009. aastal kukkus Maidu Rõuge ürgoru fotoretkel läbi pehkinud silla ja murdis jalaluu (foto SIIT)
maidu2
Näitust käisid vaatamas paljud lasteaia- ja koolilapsed. Linnutunnis kuulati lugusid lindudest, õpiti lindude keelt, mängiti linnumänge ja piluti linnupesadesse. Kui soovite mõnest pildist originaalsuuruses faili või kui soovite, et eemaldaksime mõne pildi albumist, kirjutage See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. 

View the embedded image gallery online at:
https://lib.werro.ee/component/jem/event/68#sigProIdd7b37998f1