eng est

E-postPrindiEkspordi ICS

Viis pesa: Võru Loovuskooli 26. kunstinäitus

Pealkiri:
Viis pesa: Võru Loovuskooli 26. kunstinäitus
Millal:
K, 16. November 2016 - L, 10. Detsember 2016
Kategooria:
Lastekogu

Kirjeldus

16. novembrist 10. detsembrini 2016 on lasteosakonna Tähesaalis 
Võru Loovuskooli beebikooli ja mängukooli väikeste kunstnike 26. kunstinäitus
VIIS PESA

Võru Loovuskool alustas tegevust 1997. aasta sügisel Lembitu tn 2 II korrusel. Alates 2004. aastast on Võru Loovuskooli beebikooli ja mängukooli väikesed kunstnikud esitlenud oma loomingut raamatukogu kevad- ja jõulunäitustel. 

Praegu on loovuskooli beebikoolis ja mängukoolis viis rühma, kes tegutsevad õpetajate Tuuli ja Karini juhendamisel. Siit on pärit ka tänavuse näituse nimi: iga pesa tutvustab oma väikesi kunstnikke ja nende sügishooajal valminud kunstitöid.

Näitus avatakse 16. novembril kell 16.30 pesatunniga. Loovuskooli lapsed, nende pered ja sõbrad mängivad ja laulavad tundides selgeks õpitud lugusid. Kõik väikesed ja suured huvilised on oodatud kaasa lööma! 

View the embedded image gallery online at:
https://lib.werro.ee/component/jem/event/84#sigProIdec5b796251

Beebikooli ja mängukooli tegevused lapsele ja vanemale (muusikaline ja käeline või muusikaline ja liikumistund) toimuvad kaks korda nädalas. Kolme aastaga omandab laps kindla repertuaari, mida teab hiljemgi peast ja kasutab loovalt. Beebikool annab vanematele teadmisi, ideid ja julgustust oma lapsega tegelemiseks. Mida meeldivam on lapse ja täiskasvanu suhe, tegevusmäng, laul, seda kiiremini areneb laps nii vaimselt kui muusikaliselt. Areneb lapse kõnekeel ja motoorne liikumine.
Alates teisest eluaastast (mängukoolis) lisandub muusikalis-mängulisele tegevusele käeline tegevus. Värvide ja erinevate joonistusvahendite tundma õppimine, pliiatsi, pintsli ja sõrmedega joonistamine arendab peenmotoorikat.
Loovuskooli traditsioonide hulka kuuluvad isadepäeva, jõulude, ülestõusmispühade, emadepäeva ja kooliaasta lõpu tähistamine koos peredega ning kindlasti näitused lasteraamatukogus.