eng est

21. septembril tähistavad kunsti- ja raamatusõbrad Edgar Valteri 90. sünniaastapäeva. Sel puhul raamatukogu tegemistest tema eluajal ja sünnipäevasügisel.

Armastatud kirjanik ja kunstnik Edgar Valter elas aastetel 1987-2006 Võrumaal Pöörismäe talus, imetabases ja müstilises paigas. Nagu ütleb Merle Leppik. „Pöörismäe ei olnud pelgalt suvekodu, vaid pikka aega aastaringne elupaik keset vaheldusrikast loodust”. Avatud Eesti Fondi toetusel toimus 28. aprillil 2004. aastal heategevuslik “Suure Kevadvuntsimise Päev Pöörismäel”. MTÜ Järjehoidja liikmed, Võrumaa rahvaraamatukogude töötajad, korrastasid Edgar Valteri kodutalu: riisusid ümbrust, põletasid prahti, panid puid riita jne. Korrastuspäev oli kingitus kunstnikule 75. sünnipäevaks.

Sel aastal ilmus väga eriline ja imeline raamat ”Aastatsõõr pokudõga. Aastaring pokudega” - mõtterännakud Edgar Valteri radadel. Fotode ja tekstide autor on Külli Leppik Järelsõnas kirjeldab Merle Leppik: „Fotojäädvustused, mis pärinevad Pöörismäe lähiümbrusest või ringsõitudelt mööda ajaloolist Võrumaad koos Edagr Valteriga, on talletatud kunstnike pilgu läbi, mitte professionaalse fotograafi ega loodusuurija poolt nähtuna.”
Edagr Valteri pokud on „ühel või teisel viisil või kujul on leidnud koha ka selles raamatus, vahendades kunstniku mõttelaadi” (Merle Leppik). Raamatu kujundaja on Erki Rammo.
Võru inimeste rõõmuks jõuab raamatukokku oktoobris näitus „Edgar Valteri imeline pokumaailm”.