„Raamatu kirjutamine enda elust on üks haruldaselt huvitav teraapiavorm.“ (Irje Karjus)
Kuu aega pärast abiellumist otsustas Irje koos abikaasa Andyga hakata endale kodu otsima. Esimene koduotsimise tuur tehti Pärnu kanti. Võrumaale satuti pooljuhuslikult, kus vana metsakasvanud talu Veetka järve ääres leiti tänu soovitajale. Hiljem selgus, et talu nimi oligi Veetka talu.
1991. aastal elati ülesehitatud taluasemel juba kolmekesi. Kuna elamiseks oli raha vaja, asus Irje tööle Kaika kooli kunsti-, käsitöö- ja muusikaõpetajana. 90ndatel hakkas kiiresti arenema seltsitegevus ja Irjest sai Kaika Maanaiste Seltsi esinaine ning selts korraldas palju põnevaid üritusi.
Irje Karjuse teekond ettevõtjana algas 1997. aastal. „Mulle meeldib oma asja ajada ehk siis teha ka tööna seda, mis iga päev rõõmu ja põnevust pakub: lahendada ülesandeid, tunda vabadus- ja sõltumatustunnet, ärgata siis, kui uni otsa saab, töötada nii kaua, kuni tuju on“. Esimeste ettevõtluskatsetustena pakkus ta majutusteenust ja lastele ravimtaimelaagreid, viimasest kasvas välja naistelaagri idee. Lastele korraldas selts talvist jõulurada ja elamuslikke metsamatku koos lõkkeverivorsti söömisega.
Seltsitegevus andis Irjele korraliku koostegemise kogemuse. Temani jõudis info Hansapanga konkursist ettevõtlusideede leidmiseks ja sellest motiveerituna kirjutas projekti „Metsamoori Perepark“. Viimase idee oli liita kogukonna talud teemakeskseks elamusturismi pakkuvaks ühenduseks. 2001. aastal asutati täisühing Metsamoori Varasalv, mille eesmärgiks sai loodustoodete ja meenete tootmine.
Suured muutused isiklikus elus tähendasid Tartu perioodi, millesse jäi esimeste raamatute kirjutamine ja Metsamoori Varasalve toodete edasiarendamine. Edasi sündis Tervise Kodu Klubi. Nagu Irje ütleb raamatu lõpus: „Elu on üks suur kursus, mis koosneb erinevatest õppetundidest, mille läbides saab jälle astme võrra edasi, järgmisesse klassi“.
Astugem siis järgmisse klassi, lugedes Irje Karjuse raamatut!
Evi Taal, raamatukoguhoidja