E-postPrindiEkspordi ICS

11. Tooliteatri päev: etlusvõistlus Võru maakonna 6.-9. klasside õpilastele

Üritus

Pealkiri:
11. Tooliteatri päev: etlusvõistlus Võru maakonna 6.-9. klasside õpilastele
Millal:
N, 31. Märts 2016, 13:00 h
Kategooria:
Lastekogu

Kirjeldus

Neljapäeval, 31. märtsil kell 13.00 toimub lasteosakonna Tähesaalis
11. etluskonkurss Võru maakonna 6.-9. klasside õpilastele

tooliteaterTOOLITEATER
Kutsume Võrumaa noori etlushuvilisi ette lugema eesti lastekirjanike jutte ja luuletusi!

Esinejate eelregistreerimine hiljemalt kolmapäeva, 30. märtsini
(palume teatada esineja nimi, kool, klass; ettevalmistatud teksti autor ning raamatu pealkiri)
Võrumaa Keskraamatukogu lasteosakonnas 782 1945 või See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
Ootame Tooliteatrisse ka kirjanduse- ja näitekunstihuvilist publikut!
Klassikülastustest palume eelnevalt teatada.

Iga esineja valib, valmistab ette ja võtab kaasa
kuni 3-minutilise
proosapala või -katkendi tänavuste juubilaride loomingust.
Jutud loetakse kaasavõetud raamatust ette konkursi esimeses osas.

1. Herta Laipaik 95 ("Kurjasadu", „Pipratoosi tondid“, „Professor Lillepooli kroonika“)
2. Heljo Mänd 90 („Koer taskus“, „Suur laisk ja väike laisk“ vm lasteraamat; „Toomas Linnupoeg“, „Miks sa vaikid?“ vm noorteraamat, „Väikesed võililled“, „Männid ja käbid“ vm mälestusteraamat)
3. Dagmar Normet 95 („Une-Mati, päris-Mati ja Tups“, „Une-Mati rannakülas“, „Naeratuste vikerkaar“ vm)
4. Robert Vaidlo 95 („Lood Kukeleegua linnast“, „Doktor Meerikese ja Ponts-Ontsu imepärane merereis“ vm)
5. Katrin Reimus 55 („Haldjatants“, „Eilset pole olemas“)
6. Richard Roht 125 („Lugusid loomadest“ vm)
7. Ira Lember 90 („Näitleja vastu tahtmist“, „Musta Kaarna küüsis“ vm)
8. Hella-Mare Männamaa 80 („Tudrepalu lood“)
9. Jaan Rannap 85 („Nelja nimega koer“, „Proua Vaideri hiirekull“, „Tuukerkoer Torru“, „Musta lamba matused“, „Agu Sihvka annab aru“ vm)
10. Kerttu Soans 55 („Kruubi-Ruudi ja tema inimesed“, Olivia ja esimene maailm“, „Teistmoodi Sirel“ vm)

Seejärel saab iga esineja loosiga ühe lasteluuletuse järgmiste autorite loomingust:
J. Oro (115), Heljo Mänd (90), Ira Lember (90), Olivia Saar (85),
Jaan Kaplinski (75), Indrek Hirv (60).
Sel ajal, kui žürii hindab esimest vooru, tutvuvad etlejad luuletustega
ja loevad need ette konkursi teises osas.

Hindamise juures arvestatakse esineja oskust tunnetada ning edasi anda
tekstis sisalduvat mõtet, emotsioone ja karaktereid,
samuti oskust publikuga kontakti saada ja
tekstiga sobivat meeleolu luua.

Žürii tööd juhib Võru Draamastuudio juhendaja Agur Seim
Auhindadeks raamatud ja Kandle kino vabapääsmed. Tänan, Võru Kannel!

Kandle logo