Võrumaa Keskraamatukogu lasteosakond pakub lasteaiarühmadele ja klassidele (eelneval kokkuleppel tel 782 1945 või e-post See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.) tegevusi järgmistel teemadel:

KASUTAJAKOOLITUS: Kuidas töötab raamatukogu? Mida saab teha raamatukogus? Kuidas kasutada raamatut?

RÄÄGIME HUVITAVATEST RAAMATUTEST JA RAAMATUTEGIJATEST (kirjanikud, kunstnikud)

      Raamatututvustused

      Kirjanike, illustraatorite ja nende loomingu tutvustused

       Teematunnid

       Jututeatri etendused, muinasjutukavad

MUUD TEGEVUSED
         Näitusetutvustused
         Meistrituba
         Filmid lugemissaalis

Lisaks ettevalmistatud programmidele on vôimalus TELLIDA lasteosakonnalt kasutajakoolitust, raamatututvustusi, ettelugemisi, muinasjutukavasid, kirjanike elu ja loomingu tutvustusi ka teistel teemadel vastavalt soovile kõigile vanuse- ja huvirühmadele (vajab pikemat ettevalmistusaega).

Kõigil soovijatel on võimalus eksponeerida lasteosakonnas NÄITUSI igas vanuses laste loomingust, laste huvitavatest kollektsioonidest, lastekultuuriga seotud loomingust ja esemetest jmt.
Infot näituste eksponeerimise võimaluste ja vahendite kohta lasteosakonnas vaadake  SIIN.
Palume aegsasti meiega ühendust võtta, et teaksime näituste graafikut koostades teiega arvestada! 

KASUTAJAKOOLITUS: Kuidas töötab raamatukogu?  Mida saab teha raamatukogus? Kuidas kasutada raamatut?

RÄÄGIME HUVITAVATEST RAAMATUTEST JA RAAMATUTEGIJATEST (kirjanikud, kunstnikud)

Raamatututvustused: ÜLES

Kirjanike, illustraatorite ja nende loomingu tutvustused: ÜLES

Teematunnid, vestlused:

Jututeatri etendused, muinasjutukavad: ÜLES

MUUD TEGEVUSED 

Näitusetutvustused. Lasteosakonnas toimuvatel (raamatu)kunsti, (laste)kultuuri jm. näitustel eksponeeritud objektide ja nende autorite, samuti näituseteemaga seotud raamatute põhjalikum tutvustus. Kõigile vanuse- ja huvirühmadele. Tutvustuse (ja võimalike lisategevuste) aeg ning kestus kokkuleppel. Info lasteosakonna näituste kohta raamatukogu veebilehe  ürituste veerus.

Meistrituba. Lugemissaalis on koolivaheaegadel ning jõulude ja teiste tähtpaevade eel avatud meisterdamislaud. Näidised, materjal ja töövahendid raamatukogu poolt. Vajadusel juhendame meisterdajaid. Lasterühmaga tulles palume eelnevalt kokku leppida, soovi korral pakume lisaks ettelugemist või jutustamist, raamatute tutvustamist vmt.  

Filmid lugemissaalis. Lastesakonna filmikogus on paarsada animafilmi, lastefilmi, telelavastust ja väike valik loodusfilme. Praegu enamikku filme koju ei laenutata, neid saab tulla vaatama raamatukokku. 
ÜLES