E-postPrindiEkspordi ICS

"Nukumäng, nukuelu" - Tatiana Sigacheva etnograafiliste nukkude näitus

Pealkiri:
"Nukumäng, nukuelu" - Tatiana Sigacheva etnograafiliste nukkude näitus
Millal:
E, 1. Juuni 2020 - E, 31. August 2020
Kus:
Lasteosakonna kojulaenutus (II korrus)
Kategooria:
Lastekogu

Kirjeldus

2020. aasta juunis, juulis ja augustis on lasteosakonna kojulaenutuse klaaskapis Tatiana Sigacheva etnograafiliste nukkude näitus 
NUKUMÄNG, NUKUELU

Tatiana Sigacheva on Eesti juurtega Peterburi käsitöömeister. Käsitöö on pedagoogiameti kõrval olnud eluaeg tema armastatud hobi. Nüüdseks on käsitööst saanud eluviis. Ta on õppinud uusi huvitavaid tehnikaid ja teadmisi lugematutel kursustel ning jagab omandatud oskusi edasi Peterburi Eesti Seltsi juures ja mujal korraldatud õpitubades. Osavate näppude all on lisaks paljudele käsitööesemetele valminud mitu eesti rahvarõivaste komplekti. 
Lasteosakonnas on varemgi toimunud Tanja käte all sündinud nukkude näitusi ja tema juhendatud nukumeisterdamise töötubasid. Võrumaa ning võru keel on Tanjale omane ja armas, sest tema lapsepõlvesuved möödusid siinsete sugulaste-tuttavate juures. 
Seekordse näituse "Nukumäng, nukuelu" pühendab ta Alide Ivaskile ja Liia Laanperele, kelle eeskuju inspireeris Tanjat lapsepõlves ja nooruses tõsisemalt käsitööga tegelema. 

Näitus esitleb nukke, mis on valminud Peterburis asuva Venemaa Etnograafiamuuseumi materjalide põhjal etnoloogiaklubi "Paraskeva" traditsiooniliste nukkude kursusel 2016.-2017. a.  

View the embedded image gallery online at:
https://lib.werro.ee/kalender/event/380-nukumang#sigProId9041e12ea3


Toimumiskoht

Asukoht:
Lasteosakonna kojulaenutus (II korrus)