31. maist 10. septembrini 2016 oli lasteosakonna Tähesaalis Anne Pikkovi raamatuillustratsioonide näitus
KONN, KROKODILL JA KASS 
Näitus avati Võrumaa autori Triinu Laane raamatu "Vana katkine kass = vana katskinõ kass" esitlusega.
PILTE VAATA SIIN
Näitusel oli lisaks "Vana katkise kassi" originaalpiltidele valik illustratsioone Péter Dóka, Marina Moskvina, Andrus Kivirähki jt raamatutele ning ajakirjale Pere ja Kodu.
Piltide autor Anne Pikkov (1974): "Pärast Eesti Kunstiakadeemia graafilise disaini eriala lõpetamist 1994. a töötasin reklaamibüroos. Täna töötan Eesti Kunstiakadeemias. Aga see, mida tõeliselt armastan, on raamatud. Kui päevatöö tehtud, on kõige mõnusamad õhtud need, kui saan ette võtta mõne raamatu illustreerimise. Mulle meeldib oma töid vürtsitada huumori ja ekspressiivse väljenduslaadiga, eksperimenteerida ning olla uudishimulik. 
Võib olla algas see kõik siis, kui lapsena pilvi vaatasin ja neis kihutavaid laevu ja möirgavaid tiigreid nägin. Või kui ema pesukapist valge lina näppasin ja üritasin kodust kino ehitada, või kui ma pabernukke joonistasin ja neist tapeedi kokku kleepisin. Või kui tegin gümnaasiumieas lasteajakirjadele kaastööd, illustreerides käsitöö- ja kokanduslehekülgi.
Teadlikum otsus oli ilmselt ülikooli lõputöö, kui kogu meie graafilise disaini kursus tegi logosid, aga mina otsustasin teha kolmemõõtmelise lasteraamatu. Seejärel tulid raamatukaaned, pildid ajakirjadesse ja ajalehtedesse ning päris pildiraamatud. Siis veel näitused, kus pildid rändavad vahel väga kaugele ja toovad sõnumeid tundmatutelt vaatajatelt. Ning sa mõistad, et pildid on sillaehitajateks, aidates näha pigem sarnasusi kui erinevusi kultuuride vahel." 

Anne Pikkovi veebileht 
Anne Pikkov Eesti Lastekirjanduse Keskuse veebilehel 
Lugege blogipostitust raamatust "Vana katkine kass" ja lapsest, kes ikka ja jälle selle raamatu ettelugemist nõuab! 
Vaadake intervjuud saates OP 16. märtsil 2016, kus Anne Pikkov räägib, kuidas sündisid pildid raamatutesse "Oskar ja asjad" ning "Vana katkine kass"! 

Kui soovite mõnest pildist originaalsuuruses faili või kui soovite, et eemaldaksime mõne pildi albumist, palun kirjutage See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.