Lasteosakonna Tähesaalis oli 2016. a 15. septembrist 12. novembrini avatud loodushuvilise hobifotograafi Maidu Kõolehe linnufotode näitus 
TIIVULISTE MAAILM
maidu4
Näitust käisid vaatamas paljud lasteaia- ja koolilapsed. Linnutunnis kuulati lugusid lindudest, õpiti lindude keelt, mängiti linnumänge ja piiluti linnupesadesse. 
Kui soovite mõnest pildist originaalsuuruses faili või kui soovite, et eemaldaksime mõne pildi albumist, kirjutage See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. Maidu Kõoleht
Võrumaa mehe Maidu linnuhuvi sai alguse koostööst Eesti lindude veebiatlase koostajatega. Iga projektis osalev linnuhuviline valis endale Eesti kaardil 5X5 km suurused alad, vaatles neis ruutudes linde ja täitis vaatlusankeeti. Maidu kodu asub metsaserval ja selle ümbruses pesitseb palju laululinde. Maidu pandud linnumajja asus elama koguni kodukakk. Kui vaatlusruudus pesitses harvaesinev linnuliik, tuli sellest teha foto ja saata linnuharulduste komisjonile. 
Rõuge ürgorus leidis Maidu haruldase jõgivästriku. Taheval pildistas ta puna-harksaba, mida seepeale sõitsid vaatama paljud linnuhuvilised.
Loodusfotograafil peab olema palju vastupidavust ja kannatust. Tundide kaupa tuleb istuda varjeonnis, roomata poris, sumbata vees. Maidu on Meremäel haruldast käosulast pildistades pidanud piirivalvuritele tõestama, et ta ei ole piiri ületav salakaubavedaja. Sooserval asunud jahionnis kevadhommikusi linnumänge pildistades tuli jahimeestele selgitada, et ta ei ole salakütt.
maidu 001maidu2 2009. aastal kukkus Maidu Rõuge ürgoru fotoretkel läbi pehkinud silla ja murdis jalaluu (foto SIIT)