2017. a suvel oli Võrumaa raamatukogude noortel lugejatel viiendat korda võimalus osaleda suvises lugemismängus Laste-Raamatu-Suvi.
3 kuu jooksul said osalejad koguda lugemispassi templeid läbiloetud raamatute eest. Lisaks tuli vastata küsimustele loetu kohta, valida loetust lemmikraamat, kirjutada, miks see raamat kõige enam meeldis, joonistada pilt ning mõelda välja küsimus kirjanik Leelo Tunglale. Leelo Tungla sõitu Võrumaale toetas Eesti Kultuurkapitali Võrumaa ekspertgrupp.
Kokku osales lugemisprogrammis üle saja lapse vanuses 5-15 aastat. Üheteistkümnest Võrumaa raamatukogust laenati ja loeti üle tuhande lugemismängu raamatu.
Võistulugemise finaali jõudis 66 lugejat. Nemad suutsid täita nõudliku lugemisprogrammi kõik tingimused ja said auhinnaks kutse kohtumisele Leelo Tunglaga Võrumaa Keskraamatukogu lasteosakonnas 6. septembril 2017. a. Leelo Tungal vastas laste küsimustele. Premeeriti innukamaid lugejaid, parimate raamatusoovituste ja piltide autoreid.
Leelo Tungla kohtumine Võrumaa lastega sai teoks tänu Eesti Kultuurkapitali Võrumaa ekspertgrupile.

Vaata võistulugemise reegleid ja raamatunimestikku!
Kui soovite mõnest pildist saada originaalsuuruses faili või kui soovite, et eemaldaksime mõne pildi albumist, palume kirjutada See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.


Iga võistulugeja
•küsis Võrumaa Keskraamatukogu lasteosakonnast või lähimast Võru maakonna rahvaraamatukogust raamatunimestikuga lugemispassi
•valis nimestikust veel lugemata raamatu, laenas selle raamatukogust, luges läbi ja tagastas võistulugemise ajavahemikul,
•vastas kirjalikult või suuliselt raamatukoguhoidjalt saadud küsimus(t)ele (vastates võis kasutada ka raamatut),
•sai lugemispassi nimestikku loetud raamatu kohale raamatukoguhoidjalt templi.

Kui piisav hulk raamatuid on loetud, siis
•joonistas pildi ühest võistulugemise raamatust, mis talle kõige enam meeldis,
•kirjutas, miks see oli tema lemmikraamat.
•Tuletas meelde lasteraamatud, mille autoriks on Leelo Tungal ja pani eraldi lehele kirja vähemalt ühe huvitava küsimuse, mida ta tahtis Leelo Tunglalt küsida. 

Kui lugemispassis oli vähemalt 7 templijäljendit loetud raamatute kohta, võis lisa lugeda nii lugemispassi nimestikust kui lisanimestikust, mis soovitas lugemispassi autorite ja sarjade teisi raamatuid. Lisanimestiku leiad SIIT 

2017 Laste Raamatu Suvi lugemispassi nimestik

2017 Laste Rmt Suvi lugemispassi lisanimestik