2018. a suvel oli Võru maakonna raamatukogude noortel lugejatel kuuendat korda võimalus osaleda suvises lugemismängus Laste-Raamatu-Suvi.
3 kuu jooksul said osalejad koguda lugemispassi templeid läbiloetud raamatute eest. Lisaks tuli vastata küsimustele loetu kohta, valida loetust lemmikraamat, kirjutada, miks see raamat kõige enam meeldis, joonistada samast raamatust pilt ning mõelda välja küsimus kirjanik Reeli Reinausile. Lugemismuljed ja joonistused lemmikraamatutest on lasteosakonnas näitusel RAAMATUSUVE LEMMIKRAAMATUD oktoobri lõpuni. 

Lugemismängus osales üle saja lapse. Kaheksast raamatukogust laenati ja loeti tublisti üle tuhande lugemispassi raamatu. Finaali jõudis 73 lugejat vanuses 6-15 aastat. Nemad suutsid täita nõudliku lugemisprogrammi kõik tingimused ja said auhinnaks kutse kohtumisele kirjanik Reeli Reinausiga Võrumaa Keskraamatukogu lasteosakonnas 12. septembril.
Külaline vastas lugemismängus osalejate küsimustele. Küsimusi oli lugemissuve jooksul kogunenud ühtekokku üle saja. Tunnustati  huvitavamate küsimuste esitajaid, tublisid lugejaid, raamatusoovituste kirjutajaid ja joonistajaid ning kõige staažikamaid lugemismängus osalejaid. 

Reeli Reinausi sõitu Võrumaale toetas Eesti Kultuurkapitali Võrumaa ekspertgrupp.

Vaata võistulugemise reegleid ja raamatunimestikke!
Kui soovite mõnest pildist originaalsuuruses faili või kui soovite, et eemaldaksime mõne pildi albumist, kirjutage
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

 ÜLES
Iga võistulugeja
•küsis Võrumaa Keskraamatukogu lasteosakonnast või lähimast Võru maakonna rahvaraamatukogust raamatunimestikuga lugemispassi
•valis nimestikust veel lugemata raamatu, laenas selle raamatukogust, luges läbi ja tagastas võistulugemise ajavahemikul,
•vastas kirjalikult või suuliselt raamatukoguhoidjalt saadud küsimus(t)ele (vastates võis kasutada ka raamatut),
•sai lugemispassi nimestikku loetud raamatu kohale raamatukoguhoidjalt templi.

Kui piisav hulk raamatuid on loetud, siis
•joonistas pildi ühest võistulugemise raamatust, mis talle kõige enam meeldis,
•kirjutas, miks see oli tema lemmikraamat.
•Tuletas meelde lasteraamatud, mille autoriks on Reeli Reinaus ja pani eraldi lehele kirja vähemalt ühe huvitava küsimuse, mida ta tahtis Reeli Reinausilt küsida.

Kui lugemispassis oli vähemalt 7 templijäljendit loetud raamatute kohta, võis lisa lugeda nii lugemispassi nimestikust kui lisanimestikust, mis soovitas lugemispassi autorite ja sarjade teisi raamatuid.
Lisanimestiku leiad SIIT
ÜLES
2018 Laste Rmt Suvi lugemispassi nimestik3
    ÜLES
2018 Laste Rmt Suvi lisanimestik LK 1
2018 Laste Rmt Suvi lisanimestik LK 2
ÜLES