2018. aasta ettelugemise päeva teemaks valis Eesti Lastekirjanduse Keskus hundi, kellest sai 23. aprillil 2018 Eesti rahvusloom.
Neljapäeval, 4. oktoobril kogunesid Võrumaa Keskraamatukogu lasteosakonda Võru maakonna 23. ettelugemise võistlusele "KUS HUNDIST RÄÄGITAKSE" 4. klasside tublimad lugejad. Üksteisele ja žüriile loeti ette lasteraamatute hundijutte. Antsla Gümnaasiumi, Kääpa Põhikooli, Parksepa Keskkooli, Võru Kesklinna Kooli ja Võru Kreutzwaldi Kooli neljandike esituses kuulsime lõbusaid ja tõsiseid lugusid, legende ja pahupidi-muinasjutte. Žüriis osales ka hundi sugulane, raamatukogu lugemiskoer Jeta, kes kiitis kõik etteasted heaks. VAATA PILTE!

Medalid sai kaela esikolmik: Robert Võru Kreutzwaldi Koolist, Oliver Võru Kesklinna Koolist ja Nora-Loreen Võru Kreutzwaldi Koolist. Lisaks jagati palju eripreemiaid.
Robert esindab Võru maakonda Tallinnas 20. oktoobril toimuval üleriigilisel ettelugemise võistlusel. Ta loeb Markus Saksatamme lugu sellest, kuidas hunt pidi telesaates "Su nägu kõlab tuttavalt" kehastama kägu ja küpset õuna.

TÄNAME
-kõiki tublisid lugejaid, kes läbisid eelvõistlused, et pääseda oma kooli neljandikke esindama;
-õpetajaid, kooliraamatukoguhoidjaid ja lapsevanemaid, kes aitasid lugejate etlusoskust lihvida;
-Võru maakonna klassiõpetajate aineühendust, kes toetas võistluse läbiviimist. 

Kui soovite mõnest pildist originaalsuuruses faili või kui soovite, et eemaldaksime mõne pildi albumist, kirjutage See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.