Rahvusvahelisel teatripäeval, 27. märtsil 2019 toimus lasteosakonna Tähesaalis 14. korda Tooliteatri päev - etlusvõistlus Võru maakonna 6.-9. klasside õpilastele.
Võru maakonna noored etlushuvilised lugesid ette eesti lastekirjanduse tänavuaastaste juubilaride jutte ja luuletusi. 4 kooli 14 esinejat olid ette valmistanud omavalitud proosapala. Lood olid valitud Juhan Jaigi, Ilmar Tomuski, Asta Põldmäe, Olavi Ruitlase, Juhani Püttsepa ja Markus Saksatamme loomingust. Kohapeal loositi ja esitati luuletus sellistelt klassikutelt nagu Ernst Enno, Ralf Parve, Lea Nurkse, Paul Haavaoks - aga ka tänapäeva autoritelt (Peeter Volkonski, Sulev Oll, Markus Saksatamm)
Kõik osalejad vahendasid lastekirjanike loomingut suure pühendumusega. Lisaks raamatukoguhoidjatele osales žüriis noorte näiteseltskondade kogenud juhendaja Kadi Kronberg, kes jagas noorte etlejatega oma muljeid ja andis soovitusi järgmisteks esinemisteks.
Žürii otsusel pälvisid laureaaditiitli Kristel Antsla Gümnaasiumist, Karoliine Kuldre Koolist ja Jarko Võru Kesklinna Koolist. Lisaks anti kolm tunnustust muljet avaldanud esinejatele.

Kui soovite mõnest pildist originaalsuuruses faili või kui soovite, et eemaldaksime mõne pildi albumist, kirjutage See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.