4. juunil 2019 olid lasteosakonnas külas Võrumaal Antsla kandis sündinud ja kasvanud luuletaja Milvi Panga, kunstnik Mare Hunt ja Rutt Panga. 
Avasime rändnäituse "Risti-rästi läbi Eestimaa", mis esitleb kunstnik Mare Hundi illustratsioone Milvi Panga luuleraamatule "Mesikäpa esikäpad".
Raamatu toimetaja Rutt Panga tutvustas Kääpa ja Võru koolide lastele raamatu valmimise protsessi. Autor Milvi Panga luges luuletusi ja rääkis sellest, kuidas tal tekkis nende ridade kirjapaneku idee. Kunstnik Mare Hunt näitas etteloetud luuletuste juurde tehtud illustratsioone ja teritas publiku pilku pildielementide märkamiseks ja mõistmiseks. Pildid on valminud kollaažitehnikas. Pliiatsijoonistusi on kombineeritud fotodelt ja vanaaegsetelt raamatuillustratsioonidelt pärit detailidega. Lisaks originaalillustratsioonidele on klaaskapis eksponeeritud ka osa fotodel kujutatud esemeid - puupulgast lõigatud kariloomad, vanaaegne taldrik ja kahvel, lauamäng "Reis ümber maailma" jmt.

Kui soovite mõnest fotost originaalsuuruses faili või kui soovite, et eemaldaksime mõne foto albumist, kirjutage See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.