2019. a suvel oli Võru maakonna raamatukogude noortel lugejatel seitsmendat korda võimalus osaleda suvises lugemismängus Laste-Raamatu-Suvi.

3 kuu jooksul said osalejad koguda lugemispassi templeid läbiloetud raamatute eest. Lisaks tuli vastata küsimustele loetu kohta, valida loetust lemmikraamat, kirjutada, miks see raamat kõige enam meeldis, joonistada samast raamatust pilt ning mõelda välja küsimus kirjanik Anti Saarele. Lugemismuljetest ja joonistustest sai näitus RAAMATUSUVE LEMMIKRAAMATUD. Näitus soovitab lugejate lemmikuid lasteosakonnas septembri lõpuni ja läheb siis maakonna raamatukogudesse rändama. 

Lugemismängus osales üle saja lapse. Kaheteistkümnest raamatukogust laenati ja loeti ligi 1 600 lugemispassi raamatut. Finaali jõudis 94 lugejat vanuses 5-15 aastat. Nemad suutsid täita nõudliku lugemisprogrammi kõik tingimused ja said auhinnaks kutse kohtumisele kirjanik Anti Saarega Võrumaa Keskraamatukogu lasteosakonnas 12. septembril 2019.
Külaline vastas lugemismängus osalejate küsimustele, mis lugemissuve jooksul olid tekkinud. Saime teada, et Anti lapsepõlve lemmikmaiustus oli kass Arturi kook, mida nende peres nimetati hoopis kirjuks kitseks; et Antil oli lapsepõlves terve laudatäis lemmikloomi; et ta tahtis lapsena saada arhitektiks; et ta kirjutab nii suurtele kui lastele (aga lapsed saavad tema raamatutest paremini aru); et ta kirjutab oma lugusid käsitsi, mitte arvutis ja praegu on tema käsikirjakaustikus pooleli üks värsslugu pannkookidest. Ehkki küsimusi oli ühtekokku ligi sada, jaksasid lugemismängurid kuulata Anti Saare esituses veel üht lugu, mis on ilmunud eesti keele õpikus.
Seejärel tänati  huvitavamate küsimuste esitajaid, tublisid lugejaid, raamatusoovituste kirjutajaid ja joonistajaid ning kõige staažikamaid lugemismängus osalejaid. Tunnustuskirja Anti Saare autogrammiga pälvisid kõik lugemismängu finalistid.

Võru maakonna raamatukogude lugemismängu korraldamist toetas Eesti Kultuurkapitali Võrumaa ekspertgrupp.

Vaata võistulugemise reegleid ja raamatunimestikke!
Kui soovite mõnest pildist originaalsuuruses faili või kui soovite, et eemaldaksime mõne pildi albumist, kirjutage 
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

 ÜLES  
Iga võistulugeja
•küsis Võrumaa Keskraamatukogu lasteosakonnast või lähimast Võru maakonna rahvaraamatukogust raamatunimestikuga lugemispassi
•valis nimestikust veel lugemata raamatu, laenas selle raamatukogust, luges läbi ja tagastas võistulugemise ajavahemikul,
•vastas kirjalikult või suuliselt raamatukoguhoidjalt saadud küsimus(t)ele (vastates võis kasutada ka raamatut),
•sai lugemispassi nimestikku loetud raamatu kohale raamatukoguhoidjalt templijäljendi.

Kui piisav hulk raamatuid oli loetud, siis
•joonistas pildi ühest võistulugemise raamatust, mis talle kõige enam meeldis,
•kirjutas, miks see oli tema lemmikraamat.
•Tuletas meelde lasteraamatud, mille autoriks on Anti Saar ja pani kirja vähemalt ühe huvitava küsimuse, mida ta tahtis Anti Saarelt küsida.

Kui lugemispassis oli vähemalt 7 templijäljendit loetud raamatute kohta, võis lisa lugeda nii lugemispassi nimestikust kui lisanimestikust, mis soovitas lugemispassi autorite ja sarjade teisi raamatuid. Lugemispassis ja lisanimestikus kokku oli seekord 78 raamatut.
Lisanimestiku leiad SIIT
ÜLES

2019 Laste Rmt Suvi lugemispassi nimestik

2019 Laste Rmt Suvi lisanimestik LK 1

2019 Laste Rmt Suvi lisanimestik lk2 02