8. veebruaril 2020 toimus üleriigilise kunstiolümpiaadi Võru maakonna eelvoor. Lasteosakond esitles olümpiaadi eel ja ajal loodud kunstitöid eriolukorra tingimustes seekord virtuaalnäitusena.
2020. a kunstiolümpiaadi juhendiga saab lähemalt tutvuda SIIN.  Koduse eeltööna tuli põhikooliõpilastel kujundada plakat „Eesti Kunstimuuseum 100“ ja gümnaasiumiõpilastel plakat "Bauhaus 100". Piirkonnavoorus tuli osalejatel vastata teooriaküsimustele. Küsimused testisid visuaalkunsti põhimõistete tundmist, teadmisi proportsiooni-, perspektiivi- ja värvusõpetusest ning kunstikultuurist. Põhikooli loovtöö teema kohapeal oli „Laikmaa loomingust edasi“. Õpilased pidid maalima profiilportree „üllatusega“, kasutades eeskujuna ühte otsevaates portee reproduktsiooni Ants Laikmaa loomingust. Gümnaasiumiõpilased pidid kohapealse loovtööna disainima toolimudeli, millel ei oleks traditsioonilise nelja jalaga tooli välimust.

Kui soovite mõnest fotost originaalsuuruses faili või kui soovite, et muudaksime fotodele lisatud andmeid, kirjutage See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.