Midagi vana ja midagi uut:
Võru maakonna 4. klasside lapsed osalesid juba 25. korda ettelugemise võistlusel, kus selgitati välja noor etleja, kes oskab kõige paremini loetut mõista ja kuulajatele edasi anda. Eesti rahvajutu aastal loeti ette muistendeid. Võistlus sai Ira Lemberi luuleridade järgi pealkirjaks "Minu vanaisa nägi, kuidas sündis Munamägi"

Uus oli enamiku osalejate jaoks võistluse vorm - esmakordselt esinesid žürii ees ettelugemisvideod! Ka lugejate endi jaoks oli kindlasti huvitav kogemus oma esinemise salvestust vaadata.
Võistlusele laekus 27 videot. Žürii vaatas kõik etteasted hoolega korduvalt üle ja valis üleriigilisele ettelugemise videovõistlusele Võru maakonda esindama Värska Gümnaasiumi õpilase Loore Liisa. Palju õnne! Tihedas konkurentsis järgnesid talle Lisete ja Kärt-Getter Võru Kreutzwaldi Koolist. Osalejaid oli lisaks veel Antsla Gümnaasiumist, Võru Kesklinna Koolist, Parksepa Keskkoolist, Haanja Koolist, Puiga Põhikoolist, Osula Põhikoolist ja Vastseliina Gümnaasiumist. Kõigisse koolidesse jagus eripreemiaid mõne eriti hea aspekti eest esinemisel.
Täname kõiki lugejaid, nende juhendajaid ja abilisi ning kogenud etlusvõistlustel osalejat Jarkot, kes andis oma panuse žürii töösse!

2020.10.13 252