Viienda 3.-4. klasside kirjandusmängu Võru maakonna eelvoor lükkus COVID-19 piirangute tõttu märtsikuust maikuusse ja toimus 5. mail 2021 veebivõistlusena. See andis raamatutarkadele poolteist lisakuud Eesti Lastekirjanduse Keskuse poolt koostatud raamatunimekirja läbitöötamiseks.
Vaata seekordse kirjandusmängu raamatute nimekirja SIIN

Kirjandusmängus osales 13 võistkonda 10 maakonna koolist (Antsla Gümnaasium, Haanja Kool, Kääpa Põhikool, Osula Kool, Parksepa Keskkool, Puiga Kool, Vastseliina Gümnaasium, Võru Kesklinna Kool, Võru Kreutzwaldi Kool, Värska Gümnaasium). Võistkonnad kohtusid Google Meetis ja avasid küsimused Google´i vormides. Enamik võistkondi tegi eelnevalt läbi testmängu, et kontrollida tehnilist valmisolekut ja põhimängu päeval sujus kõik hästi.

Nutikad kirjandusmängurid tõestasid, et kes loeb, sel on hea mälu ja tugev loogiline mõtlemine. 24 küsimuse vastamisel kogutud punktide järgi jagasid esikohta  Antsla Raamatuseiklejad ja Kääpa Kolmandikud, kolmanda koha sai Võru Kesklinna Kooli kolmas klass. Esikolmikust jäid napilt punkti-paari jagu maha Haanja võistkond, Võru Kreutzwaldi Kooli Lugemishuntide ja Raamatuliblikate võistkonnad ning Puiga neljandikud. Tubli tulemuse ja hea kogemuse said kõik osalenud.

Kahe lisaküsimuse vastamise järel selgus, et esikoht ja au esindada Võru maakonda üleriigilisel kirjandusmängul kuulub seekord Kääpa Põhikooli võistkonnale. 15. mail Eesti Lastekirjanduse Keskuse korraldusel veebi vahendusel toimunud viktoriinil sai Kääpa Põhikooli võistkond 2. koha. Palju õnne, Marta, Marten ja Delisa! 

Täname kõiki kirjandusmängureid, nende juhendajaid ja veebivõistluse sujuvale toimimisele kaasa aidanud abilisi! 

Kui soovite mõnest pildist originaalsuurusest faili või kui soovite, et kustutaksime mõne pildi albumist, kirjutage See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.


2021. aasta üleriigilise kirjandusmängu raamatute nimestik
1. Mika Keränen. „Fantoomrattur“ (Keropää, 2017) 
2. Andrus Kivirähk „Tilda ja tolmuingel“ (FD Distribution, 2018)
3. Reeli Reinaus „Maarius, Maagia ja libahunt Liisi“ (Päike ja Pilv, 2017) 
4. Hugo Vaher „Vääna jäljekütid: Salapärase soki juhtum“ (Tänapäev, 2017)
5. Jaanus Vaiksoo „King nr 39“ (Ärkel, 2019)
6. Jaanus Vaiksoo „King nr 40“ (Ärkel, 2020) 
7. Julian Clary „Perekond Julged“ (Tammerraamat, 2018)
8. Cressida Cowell „Olid kord võlurid“ (Pegasus, 2018) 
9. Kristina Ohlsson „Hester Hilli mõistatus“ (Tiritamm, 2019)
10. Sara Pennypacker „Pax“ (Pegasus, 2019) 
11. Frauke Scheunemann „Winston: salamissiooniga kõuts“ (Tänapäev, 2020)
12. David Walliams „Paha paps“ (Tänapäev, 2020)