2020. a suvel oli Võru maakonna raamatukogude noortel lugejatel kaheksandat korda võimalus osaleda suvises lugemismängus Laste-Raamatu-Suvi.
3 kuu jooksul said osalejad koguda lugemispassi templeid läbiloetud raamatute eest. Lisaks tuli vastata küsimustele loetu kohta, valida loetust lemmikraamat, kirjutada, miks see raamat kõige enam meeldis, joonistada samast raamatust pilt ning mõelda välja küsimus kirjanik Markus Saksatammele.

Lugemismuljed ja joonistused lemmikraamatutest olid lasteosakonnas näitusel RAAMATUSUVE LEMMIKRAAMATUD ja rändasid pärast seda mööda maakonna raamatukogusid.

Lugemismängus osales sadakond last. Kolmeteistkümnest Võru maakonna raamatukogust laenati ja loeti ligi 1500 lugemispassi raamatut.
Finaali jõudis 75 lugejat vanuses 5-15 aastat. Nemad suutsid täita nõudliku lugemisprogrammi kõik tingimused ja said auhinnaks kutse
kohtumisele Markus Saksatammega. Pidu oli planeeritud toimuma septembris, lükkus siis edasi oktoobrisse ja kui elu seoses COVID-19 teise lainega keerulisemaks läks, nihkus 2021. aasta kevadesse. 12. mail, ühel selle kevade esimesel tõeliselt soojal päeval kogunesid lugemismängu finalistid Võru Spordikeskuse tribüünile, kus kõigi hetkel kehtivate reeglite kohaselt, hajutatult ja vabas õhus toimus kauaoodatud kohtumine Markus Saksatammega.

Külaline vastas lugemismängus osalejate küsimustele, mis lugemissuve jooksul olid tekkinud. Saime teada, et talle meeldib kirjutamise juures kõige enam see, et siis on põhjust kohtuda lugejatega; et tema hobiks on uurida ajalugu, eriti sõjaväevormide märke läbi aegade; et talle on lemmikloomana kõige sümpaatsem rott (nagu need rotid, kes kunagi punkaritel igal pool kaasas olid), et põnevate ja naljakate raamatuideede jaoks on tal kodus masin - selline pikk toru, mille ühes otsas on hambad. Kühveldab komme hammaste vahele, masin närib need läbi ja väljastab teisest otsast häid ideid. Markus Saksatamme vastused olid niisama krutskilised, nagu tema raamatulood.

Markus Saksatamme sõitu Võrumaale toetas Eesti Kultuurkapitali Võrumaa ekspertgrupp.
Vaata võistulugemise reegleid ja raamatunimestikku SIIN

Kui soovite mõnest pildist originaalsuuruses faili või kui soovite, et eemaldaksime mõne pildi albumist, palun kirjutage See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

ÜLES 
Iga võistulugeja
•küsis Võrumaa Keskraamatukogu lasteosakonnast või lähimast Võru maakonna rahvaraamatukogust raamatunimestikuga lugemispassi
•valis nimestikust veel lugemata raamatu, laenas selle raamatukogust, luges läbi ja tagastas võistulugemise ajavahemikul,
•vastas kirjalikult või suuliselt raamatukoguhoidjalt saadud küsimus(t)ele (vastates võis kasutada ka raamatut),
•sai lugemispassi nimestikku loetud raamatu kohale raamatukoguhoidjalt templijäljendi.

Kui piisav hulk raamatuid oli loetud, siis
•joonistas pildi ühest võistulugemise raamatust, mis talle kõige enam meeldis,
•kirjutas, miks see oli tema lemmikraamat.
•Tuletas meelde lasteraamatud, mille autoriks on Markus Saksatamm ja pani kirja vähemalt ühe huvitava küsimuse, mida ta tahtis Markus Saksatammelt küsida.

Kui lugemispassis oli vähemalt 7 templijäljendit loetud raamatute kohta, võis lisa lugeda nii lugemispassi nimestikust kui lisanimestikust, mis soovitas lugemispassi autorite ja sarjade teisi raamatuid.
Lisanimestiku leiad SIIT  

2020 Laste Rmt Suvi lugemispassi nimestik rmtnaitusel kasutamiseks

2020 Laste Rmt Suvi lisanimestik LK 1
2020 Laste Rmt Suvi lisanimestik LK 2