6. okt 2021 toimus Võrumaa Keskraamatukogu lasteosakonnas 26. korda Võru maakonna koolide 4. klasside ettelugemise võistlus. 
Päeva motoks oli Eesti Lastekirjanduse Keskus seekord valinud EGA METS TÜHI OLE. Üleriigilise võistluse Võru maakonna eelvoorus lugesid Antsla Gümnaasiumi, Leiutajate Külakooli, Parksepa Keskkooli, Puiga Põhikooli, Võru Kesklinna Kooli, Võru Kreutzwaldi Kooli ja Värska Gümnaasiumi 4. klasside parimad etlejad üksteisele ette metsajutte, milles tegutsesid nii inimesed, loomad kui muinasjututegelased. Esikoha vääriliseks tunnistas raamatukoguhoidjatest koosnev žürii seekord Võru Kesklinna Kooli õpilase Karl Alfredi, kes esindab maakonda 23. oktoobril 2021 Tallinnas Eesti Lastekirjanduse Keskuses toimuval üleriigilisel ettelugemise päevale pühendatud võistulugemisel.
2. kohale jõudis Liis Parksepa Keskkoolist, 3. kohta jagasid Mirjam Võru Kreutzwaldi Koolist ja Axel Võru Kesklinna Koolist. Lisaks anti 5 eripreemiat ja tunnustati kõiki tublisid lugejaid ning nende juhendajaid.
Võistluse preemiafondi andsid oma panuse Võrumaa Keskraamatukogu ja Võrumaa Arenduskeskus (algklassiõpetajate aineühendus).

Kui soovite mõnest pildist originaalsuuruses faili või kui soovite, et eemaldaksime mõne pildi albumist, kirjutage See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.