Eesti Lastekirjanduse Keskuse korraldatud 16. Nukitsa konkursil hindasid kogu Eestimaa lapsed 2019-2020. aastatel ilmunud laste- ja noorteraamatuid. 
Võistlevate raamatute tutvustused slaidikaval ja ülevaate Võru maakonna laste lemmikraamatutest leiate SIIN.
Hääletuses osales 5277 last kogu Eestist, neist ligi kümnendik oli pärit Võru maakonna seitsmest koolist. 6 Võru maakonna hääletajat said kutse konkursi meeleolukale lõpupeole, kus lastekirjanduse ministrid Piip ja Tuut andsid üle auhinnad laste kolmele lemmikkirjanikule ja kolmele lemmikraamatukunstnikule. Järgnes traditsiooniline vanalinna ekskursioon, kus otsisime koos Võru maakonna lastega sajandite jälgi Tallinna majadel, nägime mitme raamatu tegevuspaiku, ostsime mardileiba ja külastasime Kolmandat Draakonit. Teel tõid meid korraks väga tänapäevaste teemade juurde Ukraina toetajad Vene saatkonna ees.

Kui soovite mõnest pildist originaalsuuruses faili või kui soovite, et eemaldaksime mõne pildi albumist, kirjutage See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.