2022. a suvel oli Võru maakonna raamatukogude noortel lugejatel kümnendat korda võimalus osaleda suvises lugemismängus Laste-Raamatu-Suvi.
3 kuu jooksul said osalejad koguda lugemispassi templeid läbiloetud raamatute eest. Lisaks tuli vastata küsimustele loetu kohta, valida loetust lemmikraamat, kirjutada, miks see raamat kõige enam meeldis, joonistada samast raamatust pilt ning mõelda välja küsimus loodusetundjale ja kirjanikule Juhani Püttsepale. Lugemismuljetest ja joonistustest sai näitus RAAMATUSUVE LEMMIKRAAMATUD. Näitus soovitab lugejate lemmikuid lasteosakonnas septembri lõpuni ja läheb siis maakonna raamatukogudesse rändama.
Suvel oli lasteosakonna kojulaenutuse klaaskapis näitus Juhani Püttsepa nukukollektsiooni nukkudest ja nende lugudest.
Mängus osales ligi sada 5-16-aastast lugejat. Kümnest raamatukogust laenati ja loeti tuhat kolmsada lugemispassi raamatut. Finaali jõudis 69 lugejat, kes suutsid täita nõudliku lugemisprogrammi kõik tingimused ja said auhinnaks kutse kohtumisele Juhani Püttsepaga Võrumaa Keskraamatukogu lasteosakonnas 7. septembril 2022.
Külaline vastas mängus osalenute küsimustele, mis lugemissuve jooksul olid tekkinud. Saime teada, et Juhani lapsepõlve lemmiktegevus oli jõe ääres kalapüüdmine. Küsimus "Kas sulle maitseb lagrits?" tõi Juhanile meelde loo Soome laevalt ostetud elu esimesest lagritsast, mille maitse ei unune. Esimene raamat, mille Juhani 1. klassis iseseisvalt läbi luges, oli Anderseni "Lumekuninganna" ja teine - Stendhali "Parma klooster"! Esimene raamat, mille ta 6. klassis kirja pani ja koolis poistele ette luges, oli õudusjutt "Tume org". Paljud raamatud on saanud alguse sellest, et keegi tuttavatest käib peale, et mõni lugu võiks paberile jõuda. Siis tuleb aega jagada kirjutamise ja looduskoolis õpetamise vahel. Saime teada, kuidas sündisid mitmed Juhani Püttsepa lasteraamatud, mida saab meelde tuletada sellelt slaidikavalt
https://drive.google.com/file/d/10kWEiYVINDcMzRv87O75vj94Unnbj-an/view?usp=sharing Kõige ägedam tagasiside lastelt tema loomingule oli ühe tüdruku kingitud käevõru, mida Juhani aastaid kandis.
Peo lõpul tunnustati kõiki lugevaid inimesi tänukirjaga, millele oli autogrammi kirjutanud Juhani Püttsepp. Lisapreemiaid jagati enim lugenutele. Premeeriti raamatukogu külastajatelt enim punkte saanud raamatusoovituste kirjutajaid ja joonistajaid, staažikamaid lugemismängus osalejaid ja huvitavamate küsimuste esitajaid.
Lõpupidu oli Võrumaa Keskraamatukogu Youtube´ i kanalil võimalik jälgida ka neil lugemismänguritel, kes kohale tulla ei saanud. Võru maakonna raamatukogude lugemismängu korraldamist toetas Eesti Kultuurkapitali Võrumaa ekspertgrupp.
Kui soovite mõnest pildist originaalsuuruses faili või kui soovite, et eemaldaksime mõne pildi albumist, kirjutage See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
Vaata võistulugemise reegleid ja raamatunimestikke!
-
15. maist 12. augustini loeti Juhani Püttsepa ja teise autorite raamatuid. Suvel vaadati Juhani Püttsepa nukukollektsiooni näitust. 15. maist 12. augustini loeti Juhani Püttsepa ja teise autorite raamatuid. Suvel vaadati Juhani Püttsepa nukukollektsiooni näitust.
-
Raamatut tagastades tuli lahendada mõned ülesanded loetu kohta. Raamatut tagastades tuli lahendada mõned ülesanded loetu kohta.
-
Parimatest raamatutest kirjutatud ja joonistatud lugemissoovituste näituse juurde koguneti lõpupeo ühispilti tegema. Parimatest raamatutest kirjutatud ja joonistatud lugemissoovituste näituse juurde koguneti lõpupeo ühispilti tegema.
-
-
-
Lugemismängurid esitasid külalisele küsimusi paljudel teemadel, muuhulgas ka lapsepõlve lemmikraamatute kohta. Lugemismängurid esitasid külalisele küsimusi paljudel teemadel, muuhulgas ka lapsepõlve lemmikraamatute kohta.
-
Juhani lapsepõlve lugemiselamuste hulgas on lisaks tavapärastele tolle aja seiklusjuttudele ka bibliofiilist vanaonu Vidriku kogust pärit vanad raamatud, "Parma klooster" ja ema poolt etteloetud J. Vahtra "Noorusmaa". Juhani lapsepõlve lugemiselamuste hulgas on lisaks tavapärastele tolle aja seiklusjuttudele ka bibliofiilist vanaonu Vidriku kogust pärit vanad raamatud, "Parma klooster" ja ema poolt etteloetud J. Vahtra "Noorusmaa".
-
Üks Juhani koolipõlve lugemislemmikuid oli 20. sajandi algul ilmunud raamatusari "Hirmu ja õuduse jutud". Üks Juhani koolipõlve lugemislemmikuid oli 20. sajandi algul ilmunud raamatusari "Hirmu ja õuduse jutud".
-
Palju küsimusi esitati Juhani kirjutatud lasteraamatute kohta. Palju küsimusi esitati Juhani kirjutatud lasteraamatute kohta.
-
-
Lugemismängude juubeliaasta tähistamiseks said finalistid kingiks raamatukotid. Lugemismängude juubeliaasta tähistamiseks said finalistid kingiks raamatukotid.
-
Juhani Püttsepp tõi kaasa omavoolitud hundikujud preemiaks neile lugejatele, kes esitasid kõige huvitavamaid küsimusi. Juhani Püttsepp tõi kaasa omavoolitud hundikujud preemiaks neile lugejatele, kes esitasid kõige huvitavamaid küsimusi.
-
-
-
-
Autogrammijärjekord oli pikk. Autogrammijärjekord oli pikk.
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
Näitus "Raamatusuve lemmikraamatud" jätkab lugemismängu raamatute soovitamist maakonna raamatukogudes. Näitus "Raamatusuve lemmikraamatud" jätkab lugemismängu raamatute soovitamist maakonna raamatukogudes.
-
Lõpupeol jagatud raamatusoovituste ja joonistuste preemiad anti välja näitust hinnanud raamatukogukülastajate poolt antud punktide põhjal. Lõpupeol jagatud raamatusoovituste ja joonistuste preemiad anti välja näitust hinnanud raamatukogukülastajate poolt antud punktide põhjal.
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
https://lib.werro.ee/lasteosakond-toimunud-syndmused/893-lrs22-pidu#sigProIdf1d41f00d0