2023. aasta kevadel juba kuuendat korda üleriigiline kirjandusmäng 3.–4. klassi õpilastele. Kirjandusmängu Võru maakonna eelvoor toimus Võrumaa Keskraamatukogu lasteosakonna korraldusel veebivõistlusena, sest raamatukogu ajutisse majja poleks suur hulk raamatuhuvilisi kirjandusmängureid mahtunud.
Kirjandusmängu küsimused koostati kümne uuema lasteraamatu kohta.

Kirjandusmängus osales 17 võistkonda 8 maakonna koolist (Antsla Gümnaasium, Haanja Kool, Kääpa Põhikool,  Parksepa Keskkool, Puiga Põhikool, Rõuge Põhikool, Vastseliina Gümnaasium, Võru Kreutzwaldi Kool). Võistkonnad kohtusid Google Meetis ja avasid küsimused Google´i vormides. Enamik võistkondi tegi eelnevalt läbi testmängu, et kontrollida tehnilist valmisolekut.

Nutikad kirjandusmängurid tõestasid, et kes loeb, sel on hea mälu ja tugev loogiline mõtlemine. 22 küsimuse vastamisel kogutud punktide järgi sai esikoha Võru Kreutzwaldi Kooli võistkond AnKaKe (Angelique, Karolin ja Kerstin 4.b klassist). Teise koha sai Antsla Gümnaasiumi 3. klassi võistkond ja kolmandaks tuli Rõuge Põhikooli neljandike võistkond Panda. Paari-kolme punkti võrra väiksema tulemusega järgnesid neile Võru Kreutzwaldi Kooli võistkonnad Südamega lugejad ja Kaptenid ning Vastseliina Gümnaasiumi võistkond Vastseliina 4-2.
Tubli tulemuse ja hea kogemuse said kõik osalenud.
Eelvooru võitnud võistkond esindab Võru maakonda üleriigilisel kirjandusmängul, mis toimub 1. aprillil 2023 Tallinnas, Eesti Lastekirjanduse Keskuses.

Kui soovite mõnest pildist originaalsuurusest faili või kui soovite, et kustutaksime mõne pildi albumist, kirjutage See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.