4. aprillil 2023 toimus lasteosakonnas Võru maakonna emakeeleõpetajate aineühenduse eestvedamisel XXXV vendade Liivide ja liiviliku loomingu üleriigilise etlusvõistluse Võru maakonna eelvoor. Žürii otsustas pärast pingelist arutelu usaldada au esindada Võru maakonda üleriigilisel võistlusel Lisetele Võru Kreutzwaldi Koolist.

Üleriigilisest võistlusest loe siin: https://muusa.ee/muuseum/etlus/

Juhan Liivi luuleauhind antakse eelmisel kalendriaastal esmatrükis avaldatud silmapaistva eestikeelse luuletuse eest, mida kannab liivilik vaimsus. Auhinda hakati välja andma 1965. aastal. Oli vahepeal keelustatud nõukogude võimu poolt, taastati 1984. aastal. Auhinna saajale ei anta raha, vaid kingitakse karjasemärss. Auhinda annab välja Alatskivi vald koos Juhan Liivi nimelise Alatskivi Keskkooli ja Liivi Muuseumiga. Laureaatide nimekirja ja Juhan Liivi luuleauhinna pälvinud luuletused leiate siit: https://juhanliiviluuleauhind.wordpress.com/

Kui soovite mõnest fotost originaalsuuruses faili või kui soovite, et eemaldaksime mõne foto albumist, kirjutage See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.