2018. aasta novembris toimus üle-Eestiline festival "Hakkame santima!" 
Projekti vedas eest Eesti Folkloorinõukogu koos Rahvakultuuri Keskusega ning see oli üks Euroopa kultuuripärandiaasta 2018 sõlmsündmustest Eestis. Tutvustati sanditamiskombestikku, korraldati maskivalmistamise töötubasid, koguti lugusid ja fotosid sanditamisest. Festivali kulminatsiooniks oli üle-Eestiline mardijooksmine 9. novembril. 

Võrumaa Keskraamatukogu lasteosakond pakkus lasteaiarühmadele kultuuripärandiaasta puhul võimalust osaleda mardipäevakombeid tutvustavas programmis 
MARDIMÄNG
Meisterdasime lugemissaalis tapeedist mardimaske, moodustasime ühise mardipere ja läksime kojulaenutuse raamatukoguhoidjate juurde marti jooksma. Mardiema ja mardiisa raamatukoguhoidjate kehastuses arutlesid koos mardilastega (lasteaiarühmaga), mida ja miks on kombeks mardisanti joostes teha. Lasteaiaõpetajad lõid kaasa mardiloomade rollis. Novembrikuu esimese nädala jooksul käis mardikombeid õppimas ja marti jooksmas 7 lasterühma.
Kui soovite mõned pildist originaalsuuruses faili või kui soovite, et eemaldaksime mõne pildi albumist, kirjutage See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.