2021. aasta suvel sai Võrumaa Keskraamatukogu lasteosakonna Tähesaalis lähemalt tutvuda Marja-Liisa Platsi illustratsiooninäitusega "Luukere Juhani juhtumised". Näitus esitles valikut Triinu Laane samanimelisele raamatule valminud illustratsioonide jaoks tehtud pliiatsijoonistustest ja arvutitarkvara abil värviga täiendatud illustratsioonide risoprintidest. 
Marja-Liisa Plats on illustreerinud kümneid lasteraamatuid. Tema tegevusest selles valdkonnas loe SIIN. Sealhulgas on veel üks koostöö Triinu Laanega - 2007. aastal illustreeris Marja-Liisa Triinu Ojari (Laane) raamatu "Suur must koer. Suur must pini". Näituse avamise puhul rääkisid Juhani-raamatu saamisloost ja oma teistestki töödest nii Triinu Laan kui Marja-Liisa Plats.

Marja-Liisa Platsi koduleht: https://marjaplats.com/

Kuula Juhani-raamatu tõlget võru keelde: https://xn--helait-5ya.ee/luukere-juhani-juhtumiso/

Illustratsiooninäitus haakus Võru maakonna raamatukogude tänavuse lugemismänguga "Laste-Raamatu-Suvi 2021". Lugemisnimestikes oli valik Marja-Liisa Platsi illustreeritud raamatuid, sealhulgas ka "Luukere Juhani juhtumised". Edukatele osalejatele saavad auhinnaks kutse kohtumisele Marja-Liisa Platsiga.

Valik Marja-Liisa Platsi illustratsioone raamatute ilmumise kronoloogilises järjestuses