Tartu Loodusmajas koostatud rändnäitusel sai sukelduda putukate maailma, keerutada putukate aasta- ja eluringi ketast, ehitada pehmetest juppidest Eesti rahvusliblika pääsusaba, lepatriinu ja kuklase, vaadata putukalaboris suurendusega putukatega seotud asju, tutvuda putukate hämmastavate toodetega ja kirjutada-joonistada vahatahvlile oma sõnum.
Rekordite telgis ja klotsimängus sai tutvuda putukatest rekordiomanikega, näituse kokkuvõtteks võib mängida putuka-aliast ning imetleda putukaid imelistel fotodel. 
Loomulikult sai teada palju põnevaid fakte putukate ja võrdluseks ka inimeste kohta: kuidas tajuvad maailma, hingavad, liiguvad putukad, kuidas inimesed jms.
Põhjalikult oli tutvustatud putukate ja inimeste vastastikuseid mitmekülgseid suhteid vaenulikest sõbralikeni, kasulikest vastastikuste konfliktideni. 
Nii nagu näituse pealkirja oli peidetud mitu külge, saadi näituselgi aimu, kuidas toimib maailm koos putukatega, milline oleks see putukateta ja kuidas on elada putukana oma kitiinkestas. 
Nuputamissõpradele ja põhjalikele näitusekülastajatele olid ka ristsõnad ja märkmelehed küsimustega.

Näituse tekstid ja enamuse fotodest on loonud putukateadlane ja loodusfotograaf Urmas Tartes. Tegevuste, mängude, ülesannete osas panustasid Anneli Ehlvest, Pille-Riin Pärnsalu, Krista Tomson, Janika Ruusmaa jt. Putukakogu valmistas Allan Selin, tekstid korrastas Leelo Laurits ja näituse tervikuks sidunud teostus on agentuurilt Pult OÜ.
Kõike seda toetas ja tegi seega võimalikuks Keskkonnainvesteeringute Keskus. 
Näituse aitas Võrru tuua Eesti-Vene piiriülene koostööprogramm 2014-2020.