eng est

Kasutamise eeskiri

https://www.riigiteataja.ee/akt/425102012060


Tagastustähtaja pikendamine

Kojulaenutuse korral on tagastustähtaeg raamatutel 21 päeva, ajakirjadel ja auvistel 7 päeva. Teavikuid, mis on lugejate seas väga nõutavad, võib laenutada ka lühemaks ajaks.
Tagastustähtaega on võimalik pikendada, kui teavikuid ei vaja teised lugejad.

Tagastustähtaega saab pikendada:
*raamatukogus
*telefoni teel 782 1912 (lasteosakonnas 782 1945)
*elektronposti teel: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. (lasteosakonnas See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.)
*veebikataloogi RIKSWEB kaudu.

RIKSWEBi kaudu saab pikendada 3 korda järjest ja alles 3 päeva enne tähtaja saabumist. Kui teaviku tagastustähtaeg on möödunud, siis ei ole RIKSWEBi kaudu võimalik tähtaega pikendada. Pikendamiseks tuleb klõpsata teaviku andmete ees olevale + märgile. Teise lugeja poolt reserveeritud teavikut pikendada ei saa.
Võlglastele uusi teavikuid ei laenutata ja neile laenutatud teavikute tagastustähtaega ei pikendata.


Teaviku reserveerimine

Lugejal on võimalik panna end raamatukogus leiduva teadmiskirjanduse ootejärjekorda, kuid mitte rohkem, kui ühele teavikule korraga. Teavikut hoitakse lugejale kolm tööpäeva. Teaviku saabumisel teavitatakse lugejat elektronposti või telefoni teel. Telefoni teel teavitamine on tasuline. Kui lugeja teavikule kolme tööpäeva jooksul järele ei tule, laenutatakse see järjekorras järgmisele soovijale.
Teavikute reserveerimiseks RIKSWEBis peab raamatukogus olema lugeja kehtiv e-posti aadress, sest reserveeritud teaviku saabumisel saadetakse teade e-posti teel.


Raamatukapp Popi popi

Pakiautomaadi põhimõttel töötav raamatukapp POPI asub Jüri 54 hoone Paju tänava poolsel küljel. Teavikuid (raamatuid/ajakirju/heliplaate) on võimalik kätte saada ööpäevaringselt, tellides need raamatukappi. Teavikuid saavad tellida ainult Võrumaa Keskraamatukogus lugejaks registreerunud kasutajad. Lugejaks saab registreeruda nii raamatukogus kui internetis: https://lugeja.raamatukogud.ee. Teenus on lugejale tasuta. Korraga saab tellida kuni viis teavikut. Tagastatavaid teavikuid raamatukappi panna ei tohi! Raamatute tagastamiseks saab kasutada raamatukapi kõrval olevat raamatute tagastuskappi.

Loe raamatukapi kasutusjuhendit siit.


Raamatute tagastamine

Tagastusluugi kaudu saab laenutatud raamatuid tagastada ööpäevaringselt.
Tagastusluuk asub raamatukogu välisukse kõrval.

Raamatute tagastus fikseeritakse esimesel tööpäeval pärast tagastamist. Tagastatud raamatud tuvastatakse vöötkoodi abil. Palume raamatud luuki sisestada raamatu selg ees.


Raamatukogudevaheline laenutus (RVL)

Võrumaa Keskraamatukogu lugejad saavad teistest Eesti raamatukogudest RVL-i teel tellida teavikuid, mida meie raamatukogus ei leidu. Enne tellimuse esitamist palume kontrollida teaviku leidumust e-kataloogist RIKSWEB (http//:lib.werro.ee:8080)
Tellimuse saab esitada lugemissaalis kohapeal.
Teavikute kasutamistähtaja (tavaliselt 2-4 nädalat) määrab saatjaraamatukogu. Tähtaega ei pikendata. Teavikust tehtavate koopiate eest tuleb tasuda vastavalt hinnakirjale, koopiad jäävad lugejale. Teaviku saabumist lugejale sobivaks ajaks lugemissaal garanteerida ei saa. Postikulu tuleb lugejal tasuda teaviku saabumisel lugemissaalis.

Lisainformatsioon e-posti teel See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. või telefonil 782 1912.


merle koik lugejateenindusKoduteenindus

Koduteenindus on eriteenus, mida Võrumaa Keskraamatukogu pakub raskendatud liikumisega inimestele, kes elavad Võru linnas. Koduteeninduse tellimiseks tuleb esitada sooviavaldus, kuhu tuleb märkida lisaks aadressile ja telefoninumbrile kindlasti ka trepikoja välisukse kood. Koduteenindus on TASUTA. Täiendavat informatsiooni koduteeninduse kohta annab arendusjuht Merle Koik telefonil 7820157 või e-posti teel See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. ja kojulaenutuse raamatukoguhoidjad telefonil 7821912 või e-posti teel See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.. Raamatud toob koju Merle Koik.


 Erivajadustega lugejale

Ratastoolis lugeja pääseb raamatukokku mööda kaldteed, raamatukogu välisuks on automaatselt avanev. II ja III  korrusele saab sõita liftiga. Raamatukogu III korruse lugemissaalis on võimalik kasutada lugemisluupi ja samal korrusel saab kasutada inva-WCd.
Nägemispuudega lugeja saab raamatukogust laenata heliraamatuid ning CD-plaate. Kõik teavikud on leitavad e-kataloogist RIKSWEB.
Punktkirjas raamatud ja puuteraamatud on Eesti Pimedate Raamatukogus, samuti leidub seal ka suurem valik heliraamatuid. Eesti Pimedate Raamatukogu veebiraamatukogu võimaldab alla laadida ja voogedastusena kuulata heliraamatuid, -ajalehti ja -ajakirju.

Heategevus

Raamat kingiks
Raamatukogu ootab lahkete annetajate abi kogude täiendamisel. Oodatud on uuem ajaviitekirjandus eesti, inglise ja vene keeles, eesti- ja võõrkeelsed teaberaamatud, reisiraamatute sari "Minu....", aastatel 1914 -1991 Võrus trükitud ajalehed ja 1926. aastal ilmunud koguteos "Võrumaa".

Rahaline annetus
Kui soovid toetada oma raamatukogu tegevust rahaliselt, siis annetusi ootame Võrumaa Keskraamatukogu pangakontole:
Saaja: Võrumaa Keskraamatukogu
IBAN: EE351010402006046009
Pank: SEB
Selgitus: Annetus

Raamatukogu vabatahtlikud
Vabatahtlikuna on tööle oodatud aktiivsed rõõmsameelsed inimesed, kes on head suhtlejad ning valmis oma aja, teadmiste, oskuste, kogemuste ja ideedega kaasa aitama raamatukogu tegevuse mitmekesistamisele, teenuste tutvustamisele ja ürituste korraldamisele. Vabatahtlik peaks armastama lugemist ja väärtustama raamatuid. Hea võimalus on vabatahtlikuna töötada neil, kes on otsustanud raamatukogundust õppima minna. Samuti on oodatud pensionärid, kes on valmis andma oma panuse lastega tegelemisse või tahavad olla rohkem seotud raamatutega ning suhelda lugemist hindavate inimestega.
Vabatahtlikku tööd ei tasustata ja raamatukogu võib keelduda vabatahtlikust tööst juhul, kui meil ei ole antud hetkel sobivat tööd pakkuda.