eng est

erkki koortErkki Koort on sündinud Võrus. Hariduse omandas 1982-1990 Võru III 9-klassilises koolis ja 1990-1993 Võru F.R. Kreutzwaldi nimelises Keskkoolis. 1999.a. lõpetas ta Eesti Riigikaitseakadeemia (praegune Sisekaitseakadeemia) ning magistrikraadi omandas 2004 Tallinna Tehnikaülikoolist.

Erkki Koort on töötanud Kaitsepolitseiametis ning Siseministeeriumis, kus ta oli 11 aastat sisejulgeoleku asekantsleriks. Eesti eesistumisel Euroopa Liidu (EL) Nõukogus 2017, juhtis EL sisejulgeoleku komiteed COSI. Praegu töötab ta Sisekaitseakadeemia sisejulgeoleku instituudi juhatajana. Kokku on ta töötanud julgeoleku valdkonnas 25 aastat, mille jooksul on avaldanud hulgaliselt arvamuslugusid ning andnud intervjuusid. 2018-2021 oli ajalehes Postimees kord nädalas ilmuvate julgeoleku külgede toimetaja. Kokku avaldab ta umbes 60-70 arvamuslugu aastas.

Raamatuid kirjutama hakkas ta eneselegi ootamatult peale tütre sündi 2015. aastal. Unetud ööd andsid aega mõtete idanemiseks. Ometigi oli tema esimene raamat midagi sellist, mille osas oleks kirjandusõpetaja öelnud „teemast mööda“. Peategelane ei pidanud veetma Kirumpääl tegelikult üle paari lehekülje, kuid ometigi kujunes see esimese raamatu tegevuspaigaks.

Praeguseks on Koort avaldanud triloogia, mille tegevus toimub keskaegses Tartu Piiskopkonnas, peamiselt tänasel Võrumaal. Romaanid on ilmunud järgnevalt:

  • Kättemaks Kirumpääl - 2018
  • Veritasu Tartus - 2019
  • Salakuulaja Vastseliinas - 2020
  • Koidik surnud postkastis - 2022

Raamatute tegevuse ajaline- ja ilmumisjärjekord ei kattu. Tegevusliin on hoopiski Vastseliina-Kirumpää-Tartu. Kõik kolm raamatut on olnud nomineeritud Eesti parima raamatu valimisel ilukirjanduse kategoorias.

Peale esimese raamatu avaldamist tutvustati Erkki Koorti esinemistel ja televisioonis, kui „julgeolekueksperdist kirjanikku“, viimasel ajal aga „kirjanikust julgeolekueksperdina“.